Jerami Grant i Nikola Vucevic priorytetami Boston Celtics

Jerami Grant i Nikola Vucevic priorytetami Boston Celtics

Boston Celtics grają w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Jednym z potencjalnych rozwiązań tego problemu są zmiany w kadrze zespołu i według dobrze poinformowanych źródeł Danny Ainge ma już konkretnych zawodników wziętych na celownik.

Jak donosi Shams Charania, idealnym kandydatem dla Ainge’a jest Jerami Grant. Skrzydłowy rozgrywa w Detroit znakomity sezon. Ze statystykami na poziomie 23 pkt 5 zb i 3 ast jest jednym z głównych kandydatów do nagrody Most Improved Player.

Jerami byłby świetnym uzupełnieniem dla Bostonu, lecz jego pozyskanie graniczy z cudem. Nie po to bowiem Pistons dali Grantowi 3-letni kontrakt na 60 milionów dolarów, żeby oddawać go po niespełna 4 miesiącach. Mimo wszystko jednak, zdaniem Charanii, Celtics podejmą próbę negocjacji jeszcze przed trade deadline.

YT: NBA

Drugi zawodnik na liście Celtów to Nikola Vucevic. Niestety pozyskanie go będzie praktycznie tak samo trudne, jak Granta. Vucevic jest bowiem zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Magic i w pełni zasłużonym All-Starem w tym roku. Średnio zdobywa on 25 pkt 12 zb niespełna 4 ast, wszystko to trafiając 41% za trzy.

Orlando jednak zdaje się zmierzać donikąd. Ostatnie lata tankowania przyniosły im dwa występy w pierwszej rundzie playoffów i nie zanosi się na to, aby najbliższa przyszłość skrywała większe sukcesy. Mający już 30 lat na karku Nikola może zechcieć powalczyć o coś więcej, póki jest u szczytu swych możliwości.

Problem w tym, że Vucevic jest pod kontraktem do końca sezonu 2022/23, Magic zatem nie muszą się spieszyć. A zważywszy na postawę centra w ostatnich sezonach, oczekują naprawdę konkretnego pakietu w zamian. Celtics mogą takim nie dysponować, szczególnie w porównaniu z Charlotte Hornets, którzy także pytają już o Vucevica.

Nikola nie jest świetnym obrońcą, ale nie stanowi też dziury w defensywie, szczególnie w dobrze ustawionej obronie zespołowej, o którą Brad Stevens potrafi zadbać. W ataku natomiast Czarnogórzec otworzyłby wiele możliwości dla Celtics, których obecnie nie są w stanie dać Thompson, czy Theis.

YT: Evin Gualberto

Oczywiście nie są to jedyni zawodnicy, którym przygląda się Ainge. W plotkach pojawiają się także nazwiska Harrisona Barnesa, JJ Redicka, Thaddeusa Younga, czy PJ Tuckera. Pamiętajmy jednak, że Celtics nie dokonali wymiany w trakcie sezonu od 6 lat. Niewykluczone zatem, że i w tym sezonie Danny mimo wszystko wstrzyma się od transferów.