Jayson Tatum opuści najbliższe spotkania

Jayson Tatum opuści najbliższe spotkania

Złe wiadomości dla kadry USA. W najbliższych spotkaniach Gregg Popovich bowiem będzie musiał radzić sobie bez pomocy Jaysona Tatuma.

Tatum niefortunnie skręcił lewą kostkę w końcówce ostatniego meczu Stanów Zjednoczonych z reprezentacją Turcji i musiał opuszczać parkiet przed (bardzo szczęśliwym dla USA) zakończeniem spotkania.

https://www.youtube.com/watch?v=5E9ZMo8J6sE

Źródło: Youtube.com/vincent joey Jopia

Po przejściu pierwszych badań okazało się, że skręcenie nie jest co prawda poważne, lecz skrzydłowy Celtics będzie musiał opuścić co najmniej najbliższe dwa spotkania. W poniedziałek Tatum ma przejść ponowne badania, po których dowiemy się, czy jego absencja nie przedłuży się na resztę mistrzostw.

O ile jeszcze dzisiejszy mecz z Japonią nie ma większego znaczenia, o tyle na każdy kolejny mecz skrzydłowy Celtics z pewnością by się przydał. Tym bardziej, że rywale w kolejnym etapie będą dalece bardziej wymagający niż Turkowie. Doświadczona Brazylia i zwycięzca starcia Grecja vs Nowa Zelandia.

Wiesz już kto wygra Mistrzostwa Świata? Postaw na stronie PZBUK!

Mecz z Turcją pokazał, że Team USA będzie musiał się mocno postarać o końcowy tryumf, a średnio 10,5 pkt i 7,5 zb ze strony Tatuma bardzo im się przyda w drugiej rundzie i dalej.

Źródło: Youtube.com/Tomasz Kordylewski