Jayson Tatum o potencjalnym transferze Duranta

Jayson Tatum o potencjalnym transferze Duranta

Jayson Tatum o potencjalnym transferze Duranta
Photo by Maddie Meyer/Getty Images

Wygląda na to, że Boston Celtics są obecnie najbliżej transferu po Kevina Duranta. Ostatnie doniesienia od Shamsa Charanii mówiły o tym, że złożyli oni ofertę złożoną z Jaylena Browna, Derricka White’a i pick w drafcie. Nets dali kontrofertę, w której chcieli Marcusa Smarta zamiast White’a i więcej niż jednego picku. Od tego momentu znów czekamy. Pojawia się dyskusja dotycząca tego, czy Celtics, którzy wzmocnili się po poprzednim sezonie – w którym przecież doszli do Finałów – powinni dokonywać teraz tego rodzaju wymiany.

W temacie wypowiedział się będący w centrum wydarzeń Jayson Tatum – chyba jedyny element nie do ruszenia w ewentualnej wymianie po Duranta. Jeśli ktoś pomyślał, że to on poprosił zarząd o jakieś wymiany w składzie (w końcu relacje między nim i Brownem nie zawsze były w doniesieniach przedstawiane jako idealne), to jego wypowiedź w programie „Point Gods” w stacji Showtime rozwiewa wątpliwości:

„Grałem z Kevinem Durantem w czasie Igrzysk Olimpijskich. Oczywiście, jest świetnym koszykarzem, ale to nie moja decyzja. Uwielbiam naszą drużynę – uwielbiam gości, których teraz mamy. […] Mamy teraz też dwa nowe elementy układanki [Malcolma Brogdona i Danillo Gallinariego – przyp. red.]. Kocham nasz zespół. Ja jestem od tego, żeby wyjść i grać z moimi kolegami z drużyny. Nie wchodzę w buty generalnego managera, żeby podejmować jakieś decyzje.”

– Jayson Tatum

Boston Celtics po wizycie w Finałach NBA nie stracili tego lata żadnego z zawodników, którzy grali dla nich w najważniejszych momentach. Do trzonu, który walczył z Warriors o tytuł, dodano Malcolma Brogdona i Danilo Gallinariego, co z miejsca czyni ich ponownie jednymi z głównych faworytów do końcowego sukcesu:

Mistrz NBA 2022/23: kurs: bukmacher:
Celtics5.50 superbet logo GRAJ
Warriors7.00 superbet logo GRAJ
Bucks7.50 superbet logo GRAJ
Clippers8.00 superbet logo GRAJ
Suns8.00 superbet logo GRAJ
Heat13.00 superbet logo GRAJ
Sixers13.00 superbet logo GRAJ
Lakers14.00 superbet logo GRAJ
Celtics6.50 Betcris Logo GRAJ
Suns6.50 Betcris Logo GRAJ
Warriors7.00 Betcris Logo GRAJ
Clippers7.00 Betcris Logo GRAJ
Bucks8.50 Betcris Logo GRAJ
Heat11.00 Betcris Logo GRAJ
Lakers11.00 Betcris Logo GRAJ
Sixers13.00 Betcris Logo GRAJ