Jason Kidd nie chce być trenerem Portland Trail Blazers

Jason Kidd nie chce być trenerem Portland Trail Blazers

Jason Kidd nie chce być trenerem Portland Trail Blazers
Photo by David Dow/NBAE via Getty Images

Portland Trail Blazers jeszcze nie zaczęli oficjalnego procesu rekrutacji nowego trenera, a już stracili jednego z faworytów do przejęcia schedy po Terrym Stottsie. Jason Kidd w rozmowie z ESPN przyznał, iż nie jest zainteresowany pracą w Oregonie.

„Portland jest fantastyczną organizacją i jestem pewny, że będzie miała topowych kandydatów na nowego trenera. Ja jednak postanowiłem zrezygnować z tej okazji. Dodam tylko, że ktokolwiek zdecyduje się na tę posadę, ciężko będzie mu przebić pracę, jaką wykonał Terry.”

Jason Kidd

To raczej rzadko spotykana sytuacja w NBA. Asystent, w dodatku uznawany za faworyta, który sam wycofuje się na wstępie z wyścigu o posadę głównego szkoleniowca. Potencjalną kandydaturę Kidda zatwierdził przecież Damian Lillard, który ma mieć podobno dużo do powiedzenia w kontekście nowego trenera. Nie można wykluczyć, że Jason ma na oku pracę gdzieś indziej, na przykład w Bostonie, który także szuka szkoleniowca. Oficjalnie jednak to właśnie wypowiedzi Lillarda sprawiły, że Kidd się wycofał.

Według Adriana Wojnarowskiego, Jason nie chciał stawiać Lillarda i całej organizacji Blazers w niekomfortowej sytuacji. Za taką uważa on swoje starania o rolę trenera po przychylnych komentarzach największej gwiazdy organizacji. Dlatego też obecny asystent LA Lakers zdecydował się od razu wyjaśnić sprawę i nie brać udziału w rekrutacji.

Tym samym Blazers muszą skierować swoją uwagę gdzie indziej. Według pierwotnych doniesień na ich celowniku znaleźli się także Mike D’Antoni z Brooklyn Nets, Chauncey Billups z LA Clippers, Juwan Howard z Michigan State i Jeff van Gundy, pracujący obecnie jako analityk telewizyjny. Kandydatury tego ostatniego jednak nie należy brać zbytnio na poważnie. Jeff van Gundy pojawia się w plotkach dotyczących nowego trenera średnio co pół roku (ostatnio w Houston), mimo że sam nigdy nie wspomina o chęci powrotu do NBA, w której ostatnio pracował w 2007 roku.

YT: Portland Trail Blazers