James Harden w Nets! Oladipo w Rockets!

James Harden w Nets! Oladipo w Rockets!

Houston Rockets wymieniają Jamesa Hardena do Brooklyn Nets!

Okazuje się, że to trójstronna wymiana z udziałem Cavaliers! [EDIT]: Czterostronna wymiana z udziałem również Pacers! LeVert, którego otrzymali Rockets, od razu wędruje do Indiany – oto szczegóły, kto otrzymuje jakie dobra:

Nets: James Harden
Rockets: Caris LeVert Victor Oladipo, Dante Exum, Rodions Kurucs, cztery 1-rundowe picki (w tym Cavs 2022), cztery zamiany picków z Nets
Cavaliers: Jarrett Allen, Taurean Ptince
Pacers: Caris LeVert, drugorundowy pick

Sytuacja pomiędzy Jamesem Hardenem a Houston Rockets była napięta jeszcze przed startem sezonu. Ani jemu, ani Russellowi Westbrookowi nie spodobały się zmiany w sztabie trenerskim i w zarządzie – wtedy obaj zażądali wymiany. Westbrook trafił do Wizards za Johna Walla, a sytuacja Hardena trochę ucichła – nawet pomimo faktu, że ostentacyjnie nie stawił się on w wyznaczonym terminie na obozie przygotowawczym, tylko bawił się w klubach.

Atmosferę na nowo podgrzała wypowiedź Jamesa Hardena z dzisiaj, w której mówi on wprost, że on zrobił wszystko co mógł, ale sytuacja w klubie jest nienormalna. Na odpowiedź klubu nie trzeba było długo czekać – ogłoszono, że Harden nie pojawi się już na kolejnym treningu i wznowiono rozmowy transferowe.

Po kilku sezonach w roli lidera klasyfikacji strzelców, James Harden notuje w tym sezonie 'zaledwie’ 24,8 punktu, a jego brak zaangażowania bywał na parkiecie naprawdę widoczny: