Isaiah Thomas wraca do NBA!

Isaiah Thomas wraca do NBA!

Isaiah Thomas od dłuższego czasu robił wszystko, co w jego mocy, aby dostać się z powrotem do NBA. Teraz, wreszcie mu się to udało, chociaż na krótką chwilę. Jak przekazał Shams Charania, filigranowy rozgrywający zagra w Los Angeles Lakers, z którymi podpisał 10-dniowy kontrakt.

Jeziorowcy, podobnie jak kilka innych zespołów NBA, są mocno dotknięci trwającą pandemią. Na 10-dniowej kwarantannie znajdują się obecnie Russell Westbrook, Malik Monk, Dwight Howard, Avery Bradley i Talen Horton-Tucker. W związku z tym LAL potrzebują tymczasowych wzmocnień i w tym celu zwrócili swoją uwagę na G-League. Tam, w ostatnim tygodniu błysnął dobrze im znany, Isaiah Thomas, który w swoim debiucie rzucił 42 punkty:

YT: NBA G-League

Przekonało to władze Lakers, aby dać mu jeszcze jedną szansę. Thomas występował już niegdyś w barwach Jeziorowców. Po transferze w trakcie sezonu 2017/18 zagrał w 17 spotkaniach notując niespełna 16 pkt na mecz.

Ostatni raz widzieliśmy Thomasa w NBA w zeszłym sezonie, kiedy to załapał się na trzy mecze w Nowym Orleanie. Nie wiadomo ile zostało w nim z zawodnika, który potrafił rzucić 53 punkty w półfinałach konferencji, lecz jak pokazał w G-League na szansę na pewno zasługuje. Oby dobrze ją wykorzystał, bo może to być dla niego jedna z ostatnich (jeśli nie ostatnia) okazja do pokazania się na parkietach NBA.