Isaiah Thomas ma wrócić przed All-Star Week!

Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Denver Nuggets są przekonani co do tego, że ich kontuzjowany rozgrywający Isaiah Thomas wróci do gry w połowie lutego – konkretnie przed przerwą na All-Star Week.

Mówi się konkretnie o domowych meczach z Heat i Kings w dniach 11-13 lutego. Już na dniach Thomas ma zacząć treningowe granie 5 na 5, a więc wejść w ostatni etap powrotu do sprawności. IT pozostaje poza grą od marca, kiedy to zmuszony był poddać się operacji biodra.

Przypomnijmy, że będący w trakcie rehabilitacji Thomas podpisał tego lata jednoroczny kontrakt z Denver Nuggets. Po rewelacyjnym sezonie 2016/17 w barwach Celtics wydawało się, że filigranowy rozgrywający wychodzi ze swoją kariera na prostą. Wtedy jednak przytrafiła się kontuzja biodra, oraz transfer do Cleveland Cavaliers w czasie offseason. Tam zadebiutował w połowie sezonu, ale jego wpływ na szatnie będących w kryzysie Cavs okazał się nie najlepszy – przetransferowano go do Lakers, gdzie przed operacją pograł jeszcze prawie dwa miesiące.

źródło:YouTube/NBA

Jak powrót Thomasa wpłynie na grę Nuggets? Zespół Bryłek pod dowództwem Mike’a Malone’a nieoczekiwanie zajmują drugie miejsce w konferencji zachodniej, będąc 5. ofensywą i 11. defensywą NBA – przez ostatnie lata byli zdecydowanie najgorszą defensywą NBA. Jest to o tyle zaskakujące, że poza grą pozostają właśnie Thomas, wybrany w drafcie wielki talent Michael Porter, a mecze regularnie opuszczają też Paul Millsap i Garry Harris. Umówmy się – Thomas nie wpłynie korzystnie na defensywę Nuggets. Wystawiany jednak z ławki rezerwowych, obok dobrych obrońców, może być bardzo przydatnym zastrzykiem punktów. W ofensywie mógłby skorzystać na świetnych podaniach Jokica przy ścięciach pod kosz – w defensywie jednak duet obrońców pick’n’rolla taki jak oni to wymarzony match-up dla chyba wszystkich rywali. Stąd też powrót Thomasa będzie bardzo ciekawym testem dla świetnie radzącego sobie do tej pory trenera Malone’a.