Ingram i Zion dominują, Mavs przerywają serię porażek

Dzisiejszej nocy Dallas Mavericks przerwali swoją serię porażek, kolejna świetna końcówka w wykonaniu De’Aarona Foxa przyniosła zwycięstwo Kings, a New Orleans Pelicans roznieśli Phoenix Suns.

Luka Doncic (27/8/14) i Kristaps Porzingis (24/11) tym razem stanęli na wysokości zadania i poprowadzili swój zespół do zwycięstwa nad Atlantą Hawks 122-116. Po stronie pokonanych zaimponował John Collins zdobywając 35 pkt i 12 zb.

New Orleans Pelicans absolutnie zdominowali Phoenix Suns w drugiej połowie dzisiejszego spotkania. Brandon Ingram (23 pkt) i Zion Williamson (28 pkt) poprowadzili Pels do wygranej 123-101. Szczególnie Zion trafiając 12 na 14 rzutów z gry nie miał sobie równych:

De’Aaron Fox po raz kolejny w tym sezonie zalicza świetną 4 kwartę, dzięki której Sacramento wygrywa mecz. Tym razem ofiarą Foxa padli Boston Celtics, którym przewodził Jayson Tatum (27/9/10). Rozgrywający Kings zdobył 26 pkt z czego 13 w samej czwartej kwarcie. Dorzcuił do tego 11 ast i wraz z Tyresem Haliburtonem (21 pkt) poprowadził Kings do zwycięstwa 116-111 nad Boston Celtics:

Philadelphia 76ers bez większych kłopotów pokonała Charlotte Hornets 118-111, głównie za sprawą świetnego występu Joela Embiida (34/11). Ozdobą meczu był jednak fantastyczny wsad Milesa Bridgesa:

San Antonio Spurs długo goniło wynik w meczu w Minnesotą Timberwolves, lecz dzięki znakomitej czwartej kwarcie Ostrogom udało się odrobić wszystkie straty i wygrać 111-108. Pierwsze skrzypce grał DeMar DeRozan (30/8/6), który przypomniał nam wszystkim jakie paczki potrafił niegdyś regularnie dawać:

Pościg nie byłby skuteczny bez odrobiny szczęścia, które spotkało Patty’ego Millsa: