Hassan Whiteside nowym celem Los Angeles Lakers?

Hassan Whiteside nowym celem Los Angeles Lakers?

LA Lakers należą do drużyn bardzo uważnie monitorujących rynek transferowy. Mistrzowie nie zamierzają przepuścić żadnej okazji do konkretnych wzmocnień, szczególnie jeśli nie będą musieli poświęcić nic w zamian.

Dlatego też, podobnie jak w ubiegłych rozgrywkach Jeziorowcy są szczególnie zainteresowani zawodnikami, których kontrakty zostają wykupione, lub zwyczajnie zwolnionymi. Stąd też błyskawicznie pojawiły się plotki o powrocie DeMarcusa Cousinsa do Los Angeles.

Jak jednak informują dziennikarze LA Times, to nie Cousins znajduje się na celowniku Roba Pelinki. Jeziorowcy co prawda rozglądają się nowym centrem, lecz ich uwaga skupiona jest na Sacramento. Tam bowiem w obecnym sezonie występuje Hassan Whiteside.

Whiteside notuje 8 pkt, 1 blk i niespełna 6 zb w zaledwie 14 minut na parkiecie, jakie otrzymuje od trenera Waltona. Jego kontrakt kończy się po sezonie i wynosi zaledwie 2,3 mln dolarów. Nawet jeśli zatem środkowy nie zostanie wykupiony, Lakers nie powinni mieć problemów z pozyskaniem go w ramach wymiany.

Hassan nie pomoże Jeziorowcom w rozciąganiu gry, może jednak zaoferować to, co w zeszłym sezonie dostarczali Howard i McGee, a czego obecnie nieco brakuje LAL. Mowa oczywiście atletyzmie połączonym z centymetrami pod koszem. Whiteside to także wciąż całkiem solidny obrońca obręczy, który zawsze straszy blokiem.

Pod nieobecność AD, Lakers mają problemy pod koszem. Dość powiedzieć, że w niedawnym starciu z Wizards, Robin Lopez zanotował wskaźnik +/- na poziomie +16, największym spośród wszystkich zawodników. Czy Hassan Whiteside byłby dobrym rozwiązaniem na kłopoty Lakers pod obręczą?

YT: Z. Highlights