Darmowe 40 zł na obstawianie NBA i nie tylko?
Tak! Z kodem ZKRAINYNBA od TOTALbet!

Odbierz
Harden wziął kasę, ale odchodzi z Sixers! Razem z klubem szukają transferu!

Harden wziął kasę, ale odchodzi z Sixers! Razem z klubem szukają transferu!

Harden wziął kasę, ale odchodzi z Sixers! Razem z klubem szukają transferu!
Photo by Maddie Meyer/Getty Images

James Harden podjął decyzję w sprawie opcji w swoim kontrakcie. Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Harden zaakceptował wartą 35,6 miliona dolarów opcję na sezon 2023/24 i… Pracuje z Sixers nad znalezieniem transferu!

James Harden dysponował opcją gracza na sezon 2023/24, co oznacza, że mógł zadecydować, czy wziąć należną mu kasę i jeszcze rok być zawodnikiem Sixers, czy zrezygnować z tych 35,6 miliona dolarów, by wejść na rynek wolnych agentów, by poszukać nowej umowy. Do tej pory – na bazie docierających do nas doniesień – rozważaliśmy trzy scenariusze:

  • Harden odrzuca opcję i podpisuje nowy kontrakt z Sixers
  • Harden odrzuca opcję i podpisuje nowy kontrakt gdzie indziej – najpewniej w Houston
  • Harden wchodzi w opcję i pracuje z Sixers nad przedłużeniem kontraktu

Dzieje się jednak coś zupełnie innego. Ktoś może sobie w pierwszej chwili pomyśleć – no tak, Harden wypiął się na Sixers, jak to rozkapryszona gwiazda. Trzeba na to jednak spojrzeć nieco inaczej. Skoro już James Harden uznał, że nie chce grać w Sixers, to mógł przecież odrzucić opcję i zostawić klub z niczym. A tak, podejmując opcję, daje Sixers… Coś. Cokolwiek zdołają dostać za niego w wymianie.

Według wstępnych ustaleń Adriana Wojnarowskiego, wśród pierwszych potencjalnych chętnych na pozyskanie Hardena są New York Knicks i Los Angeles Clippers. Dzieje się.