Fenomen Adriana Wojnarowskiego

Fenomen Adriana Wojnarowskiego

Adrian Wojnarowski to nazwisko znane wszystkim fanom NBA. W internecie właśnie pojawił się krótki film poświęcony pracy największego dziennikarza sportowego na świecie.

Adrian Wojnarowski, czyli legenda w zakulisowym świecie amerykańskiej koszykówki. Dziennikarz, którego wartość rynkowa wyceniana jest na około 6 milionów dolarów, w rzeczywistości jest absolutnie nieoceniony dla ESPN, za sprawą swoich błyskawicznych i praktycznie nieomylnych informacji.

O fenomenie tego człowieka grupka studentów Uniwersytetu Nowojorskiego postanowiła stworzyć mini dokument w ramach projektu na zajęcia. Zaledwie 8-minutowy film zdecydowanie warty jest obejrzenia (szczególnie podczas zawieszonego sezonu) rzucając nieco więcej światła na postać Woja i jego etykę pracy, która w niczym nie ustępuje najlepszym sportowcom, których losy Adrian relacjonuje.

„Zeszłoroczna wolna agentura była jedną z największych w historii, więc miałem wybrałem grupę 30, może 40 najważniejszych wolnych agentów i przez cały poprzedni sezon, każdego dnia starałem się poświęcać im trochę czasu, żeby być w jak najlepszej sytuacji, kiedy nadejdzie 30 czerwca i 1,2 czy 3 lipca.”

Takie podejście cechuje Wojnarowskiego od lat, o czym wspomina Jackie MacMullan (wieloletnia dziennikarka ESPN i autorka książki Kiedy rządziliśmy NBA):

Byłam na wielu meczach w swojej karierze i widziałam, jak dziennikarze spędzają czas w pokoju dla mediów jedząc i rozmawiając ze sobą. Nigdy nie było tam Adriana. On zawsze gdzieś chodził, rozmawiał ze skautami, z asystentami trenerów, z zawodnikami i to nie tylko gwiazdami, ale też 12 w rotacji, którzy głównie siedzą na ławce.”

„Kiedy więc po jakimś czasie, ci wszyscy asystenci zaczęli zostawać pierwszymi trenerami, albo generalnymi menadżerami, Adrian już doskonale ich znał. Nie ma osoby w tej lidze, która ma szansę dostać nową posadę, a której Adrian nie zdążył spotkać. To wiele o nim mówi.”

 

Źródło: Youtube.com/FanFair Media