Ennis: Sixers będą mieli spacerek do Finałów

Ennis: Sixers będą mieli spacerek do Finałów

Po odejściu Leonarda do Clippers, wydaje się, że Wschód nie ma żadnego żelaznego faworyta. James Ennis z Philadelphii 76ers uważa inaczej.

Odejście Kawhi Leonarda wstrząsnęło całym koszykarskim światem. Większość wschodniej konferencji jednak jest z tego powodu bardzo zadowolona. Dzięki temu awans do wielkiego finału z miejsca stał się znacznie prostszym zadaniem. Niektórzy nawet już widzą swój zespół w Finałach. Do takich osób zalicza się James Ennis.

Skrzydłowy Philadelphii 76ers stwierdził w najnowszym wywiadzie, że dla Szóstek wygranie Wschodu nie będzie stanowiło żadnego problemu:

„Podpisałem tutaj nowy kontrakt, ponieważ to dobry zespół z dużą szansą na wygrywanie. Kawhi poszedł na Zachód, więc Wschód stoi otworem. Już w ubiegłym sezonie mieliśmy dużą szansę. W tym to będzie spacerek do Finałów.”

Pewność siebie to podstawa w tym biznesie. Czy jednak Ennis czasem nie wychodzi za daleko?

Niemal wszyscy faworyci na Wschodzie wydają się być słabsi niż rok temu, to prawda. Jednakże droga do Finałów dla Philly będzie prowadzić przez co najmniej dwie spośród tych drużyn:

  • Milwaukee (bez Brogdona, za to z większym doświadczeniem i jeszcze bardziej zmotywowanym Giannisem)
  • Boston (bez Kyriego i przede wszystkim Horforda, ale za to z Kembą i (prawdopodobnie) bez chronicznego konfliktu w szatni)
  • Toronto (bez Leonarda to wciąż dobra drużyna, z którą nie będzie łatwo się grało, plus nie wiadomo co wyczaruje Ujiri)
  • Indiana (dużo zależy od formy w jakiej wróci Oladipo, ale Brogdon o spore wzmocnienie i tak już dobrej drużyny)
  • Brooklyn (w kontekście sportowym Kyrie to duże wzmocnienie nad D’Lo, reszta składu praktycznie ta sama, nie zapominajmy o zdrowym LeVercie)
  • Miami (już sam Jimmy może napsuć trochę krwi, a przecież wszystko wskazuje na dołączenie także Westbrooka)

Sixers na papierze nie wyglądają źle. Wielu uważa, że w tym sezonie będą lepiej poukładani i mocniejsi niż w ubiegłym (chociaż tylko na krótką metę). Wschód może i jest wyraźnie słabszy od Zachodu, ale spacerkiem z pewnością nie będzie. Dla żadnego zespołu.

https://www.youtube.com/watch?v=-5RWxUUJ7lQ

Źródło: Youtube.com/Ximo Pierto