Dwa mecze zawieszenie dla Embiida i Townsa

Dwa mecze zawieszenie dla Embiida i Townsa

NBA podjęła decyzję na temat bójki Karla-Anthony’ego Townsa i Joela Embiida we wczorajszym meczu Sixers z Wolves. Za swoje zachowanie obaj środkowi otrzymają po dwa mecze zawieszenia.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Dwa spotkania przesiedzą KAT i JoJo za swoją potyczkę, a także za swoje dalsze zachowania, które prowadziły do eskalacji całej sytuacji. Zaskakująca przy takim uzasadnieniu jest równa kara dla obu graczy. W końcu to Embiid był wyraźnie zadowolony ze starcia, nakręcając przy okazji kibiców w całej hali, podczas gdy Towns dosyć szybko udał się do szatni. To jednak nie koniec kontrowersji.

Żadne konsekwencje nie zostały także wyciągnięte w stosunku do Bena Simmonsa. Rozgrywający Szóstek całkiem udanie podduszał Townsa. Jednakże według interpretacji ligowych włodarzy, Ben był „peacemakerem” i miał na celu jedynie rozdzielenie walczących i opanowanie całej sytuacji:

Źródło: Youtube.com/ESPN

Oczywiście taka strata jest znacznie bardziej bolesna dla Wolves, dla których KAT jest pierwszą, a często także i drugą opcją w ataku.

Konflikt przeniósł się po meczu na Twittera gdzie, jak to zwykle dzisiaj bywa, był bardziej interesujący niż na żywo:

A Wy co sądzicie o całej sytuacji? Kara adekwatna do wydarzenia? I czy można w ogóle mówić w tym kontekście o bójce, czy raczej o festiwalu przytulania, jak to określił Charles Barkley:

https://www.youtube.com/watch?v=l56jg7cK0v4

Źródło: Youtube.com/The Crossover