Durant: Nie muszę już zarabiać, żeby żyć

Durant: Nie muszę już zarabiać, żeby żyć

Obecny sezon to ostatni gwarantowany rok w kontrakcie Kevina Duranta – jego decyzje latem mogą być przełomowe dla losów zespołu.

Kevin Durant zarabia w tym sezonie 25 milionów dolarów. To o 10 milionów mniej, niż mógłby zarabiać zgodnie z przepisami o maksymalnych kontraktach. Przyszłe rozgrywki to dla Duranta opcja gracza, która wynosi 26 milionów – wciąż poniżej rynkowej wartości zawodnika. Nie ulega chyba wątpliwości, że Durant wart jest maksymalnych pieniędzy.

Dlatego Kevin Durant może nie skorzystać z opcji gracza i wynegocjować nową umowę. Może odnieść w ten sposób kilka korzyści – wynegocjować więcej pieniędzy, albo też dłuższy, bezpieczniejszy kontrakt. Od jego decyzji zależy jednak los innych zawodników, a co za tym idzie, całego zespołu. Wszystko rozbija się o to, czy i ile pieniędzy zostanie na zatrzymanie pozostałych zawodników lub ewentualne wzmocnienia. O to, jaką decyzję podejmie zawodnik już pytają się go dziennikarze, na co Kevin nie reaguje zbyt entuzjastycznie:

„Oh, naprawdę chcesz zacząć ten temat? Ja nawet o tym nie myślę. Jestem tutaj. Jestem tutaj i już.”

„Kto wie? Pieniądze nie są dla mnie aż tak istotne. Zarobiłem już bardzo dużo w czasie mojej kariery. Wiem jednak, że chcę tu zostać – kocham granie w tym miejscu. Kto wie, jak będzie? Kto wie, co ja czuję? Kto wie, czego będziemy potrzebować w przyszłości jako zespół? Tak jak powiedziałem, pieniądze nie są moim priorytetem. Jestem skoncentrowany na tym, żeby być szczęśliwym. Zarobiłem już dużo pieniędzy. Będąc szczerym, mógłbym już nic więcej nie zarobić i spokojnie żyć.”

Swoje podejście do pieniędzy Kevin Durant potwierdza swoją charytatywną działalnością. Durant wsparł swoją lokalną społeczność, otwierając ośrodek, pomagający dzieciakom z okolicy w której zawodnik Warriors dorastał. Na ten projekt przeznaczył 10 milionów dolarów. Można powiedzieć, że przecież i tak zarabia ogromne pieniądze, więc go stać – taki gest jednak wymaga dużej klasy. Bądź co bądź, jest to prawie połowa oficjalnej pensji gracza.

Durant zajmuje się też innymi projektami nie związanymi, lub bardzo luźno powiązanymi z koszykówką. Razem z producentem Brianem Grazerem (Piękny umysł, Apollo 13) pracuje nad stworzeniem serialu dla firmy Apple. Produkcja ma być zainspirowana młodością Duranta i jego początkami w świecie sportu. Jak widać życie w okolicach Doliny Krzemowej przynosi konkretne życiowe okazje. W końcu współpraca z Apple nie jest z pewnością zrządzeniem losu.

https://youtu.be/JlKBj2h9LLc?t=21s