DSJ wystąpi w Dunk Contest – znamy pierwszych uczestników konkursów

Według Shamsa Charanii z The Athletic, Dennis Smith Jr. potwierdził swój udział w tegorocznym konkursie wsadów – znamy też dwóch uczestników innych konkursów.

All Star Week już niebawem, a my wciąż nie wiemy dużo o uczestnikach całej imprezy. Niedawno wybrano pierwsze piątki Meczu Gwiazd, ale dopiero 7. lutego poznamy pełne składy, a na ten moment nie wiemy też wiele o uczestnikach trzech konkursów, które rozgrywane są przed All-Star Game.

Najwięcej wiemy o konkursie trójek, którego znamy już dwóch uczestników. Według Adriana Wojnarowskiego, udział w konkursie ma wziąć Seth Curry, strzelec z Portland Trail Blazers. Curry w tym sezonie trafia trójki na świetnej skuteczności 48%, więc jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. CHoć oczywiście kibice woleliby obejrzeć w akcji jego brata – kto wie, może się pojawi. Możliwym rywalem Setha jest Dirk Nowitzki, który według wszelkich doniesień otrzymał oficjalne zaproszenie – nie wiemy jednak jeszcze, czy Dirk planuje z niego skorzystać.

Wiemy natomiast, że swoją obecność w konkursie wsadów zadeklarował inny gracz Mavericks, Dennis Smith Jr., dla którego nie będzie to debiut. DSJ brał udział w ubiegłorocznym konkursie, w którym zajął trzecie miejsce za Donovanem Mitchellem i Larrym Nancem. Donovan Mitchell już jakiś czas temu zapowiedział, że nie zamierza bronić tytułu.

źródło:YuouTube/NBA

Znamy też dokładnie jednego uczestnika Skills Challenge i jest nim także zawodnik Mavericks. Według Shamsa Charanii z The Athletic, w konkursie planuje wziąć udział Luka Doncic. Jako wszechstronnie wyszkolony technicznie zawodnik powinien sobie z tym wyzwaniem poradzić. Z pewnością przyciągnie on przed ekrany także sporo fanów.