Opóźnia się powrót Ziona Williamsona

Opóźnia się powrót Ziona Williamsona

Fani New Orleans Pelicans nie mają w tym sezonie zbyt wielu powodów do radości. Niestety najnowsze informacje również nie należą do pozytywnych. Jak bowiem poinformował zespół z Nowego Orleanu, pogłębiają się problemy zdrowotne Ziona Williamsona i nie wiadomo kiedy skrzydłowy wróci do gry.

Zion w trakcie offseason doznał kontuzji stopy, która wymagała operacji. Początkowo miał on wrócić do gry wraz ze startem sezonu zasadniczego, lecz ostatecznie rehabilitacja nieco się wydłużyła. Williamson powoli wracał do zdrowia i dwa tygodnie temu dostał zielone światło na rozpoczęcie treningów z resztą zespołu. W zeszłym tygodniu jednak Zion wciąż skarżył się na bóle w operowanej stopie, co zaalarmowało lekarzy Pels. Po kolejnych badaniach okazało się, że uraz Williamsona zaczął się pogłębiać:

„Zion odczuwał stały ból w prawej stopie, co zmusiło lekarzy do ponownego prześwietlenia. Badania te wykazały regres w procesie gojenia się piątej kości śródstopia, która była złamana. Wskutek tego, jego treningi zostaną znacząco zredukowane, aby nie pogarszać sytuacji i pozwolić kości dobrze się zrosnąć.”

Tym samym nie wiadomo na ten moment, kiedy Zion wróci do gry i czy w ogóle stanie się to w tym sezonie. Teraz Pelicans na pewno nie będą się spieszyć z dopuszczeniem go do gry. Tym bardziej, że zajmują obecnie ostatnie miejsce w konferencji zachodniej i tankowanie z każdym dniem staje się dla nich coraz bardziej realne.

Sam Zion kiedy gra, to potrafi być nie do zatrzymania. Problem polega na tym, że to jego trzeci sezon w NBA i jak dotąd opuścił on więcej spotkań, niż ich zagrał. Czy szykuje nam się kolejny wielki talent, którego karierę zniszczą kontuzje?

YT: Golden Hoops