Dłuższa przerwa w grze Jusufa Nurkica

Dłuższa przerwa w grze Jusufa Nurkica

Portland Trail Blazers nigdy nie byli zespołem, którego kontuzje omijały szerokim łukiem. Nie inaczej jest i w tym sezonie. Jak poinformowały władze drużyny w specjalnym komunikacie, poważnej kontuzji stopy doznał środkowy Jusuf Nurkic.

Nurkic doznał zapalenia rozcięgna podeszwowego w lewej stopie i według przewidywań sztabu medycznego organizacji z Oregonu, opuści minimum 4 tygodnie. Po tym czasie zostanie poddany ponownej ocenie.

Jak przekazały władze zespołu, Nurkic zmagał się z tym problemem już od września ubiegłego roku. Bośniak postanowił jednak grać pomimo wyraźnego dyskomfortu i szczerze mówiąc całkiem nieźle mu to wychodziło. W 56 rozegranych dotychczas spotkaniach, środkowy za każdym razem wychodził w pierwszym składzie notując przy tym średnio 15 pkt i 11 zb na mecz.

YT: NBA

Moment na wyleczenie uraz nie został wybrany przypadkowo. Poza składem Blazers cały czas pozostaje bowiem także najlepszy ich zawodnik Damian Lillard. Rozgrywający nie zagrał jeszcze w tym roku kalendarzowym po przebytej operacji mięśni brzucha. Biorąc pod uwagę ruchy transferowe Portland podczas trade deadline bardzo możliwe, iż ani Lillard ani Nurkic nie wybiegną już na boisko w tym sezonie. W interesie Blazers w tych rozgrywkach nie leżą już bowiem zwycięstwa, lecz porażki, dzięki którym rosną ich szanse na topowy wybór w nadchodzącym drafcie.