Dłuższa przerwa Foxa i Middletona

Dłuższa przerwa Foxa i Middletona

Sezon NBA wystartował już na dobre, a to oznacza także niestety zwiększoną ilość kontuzji pośród zawodników. Najnowszymi ofiarami plagi urazów, która co roku toczy ligę, padli Khris Middleton i De’Aron Fox.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Middleton doznał urazu lewego uda w ostatnim starciu Milwaukee przeciwko OKC. Do zdarzenia doszło w trzeciej kwarcie, gdy próbując minąć Terrance’a Fergusona, Khris zderzył się z obrońcą Thunder.

Co prawda udało się uniknąć poważniejszej kontuzji, lecz mimo wszystko skrzydłowego Bucks czeka dłuższa przerwa. Jak poinformował klub, Khris odpocznie przez minimum 3 lub 4 tygodnie, po których zostanie poddany dalszym badaniom.

Middleton rozgrywa jak dotąd bardzo przyzwoity sezon regularny. Pozostając drugą opcją Kozłów zdobywa średnio 18,5 pkt i 6 zb na mecz przy skuteczności zza łuku na poziomie 39%. Nie są to może statystyki godne prawie maksymalnego kontraktu, jaki otrzymał, ale skrzydłowy z pewnością nie zawodzi.

Źródło: Youtube.com/Smart Highlights

Równie niefortunną diagnozę usłyszał rozgrywający Sacramento Kings, De’Aron Fox. Lidera Królów również czeka około miesiąc przerwy z powodu skręconej kostki.

Fox może mówić o jeszcze większym pechu, niż Middleton. Do skręcenia doszło bowiem podczas treningowej gierki, kiedy jeden z kolegów z zespołu przypadkowo stanął na stopie rozgrywającego.

Dla Sacramento to bardzo poważne osłabienie. De’Aron to zdecydowanie najlepszy gracz tej drużyny, notujący średnio 18 pkt i 7 ast każdego wieczoru. Kings mają za sobą bardzo słaby start rozgrywek i jeśli chcą realnie walczyć o playoffs muszą trochę podkręcić tempo. Bez Foxa u steru będzie im bardzo ciężko.

https://www.youtube.com/watch?v=QBZlcbWP5Bk

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins