Dłuższa przerwa Erica Bledsoe

Dłuższa przerwa Erica Bledsoe

Milwaukee Bucks wygrali dzisiaj po raz 18 z rzędu. O kolejne zwycięstwa będzie jednak znacznie trudniej, albowiem ich podstawowy rozgrywający Eric Bledsoe złamał nogę.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Bledsoe doznał kontuzji w piątkowym starciu z Memphis Grizzlies. Próbując przebić się przez zasłonę, zderzył się z własnym kolegą z drużyny, Wesleyem Matthewsem. Początkowo uraz określano jako kontuzję prawego golenia, lecz po badaniu MRI okazało się to złamaną kością strzałkową w prawej nodze. Wstępne rokowania mówią o dwóch tygodniach przerwy, lecz czas ten oczywiście może się wydłużyć.

Dla Bucks to spory cios. Bledsoe rozgrywa do tej pory bardzo dobry sezon notując średnio 15 pkt i prawie 6 ast na mecz, dodając do tego świetną obronę. Na całe szczęście dla Kozłów jednak, mają go kim zastąpić. Minuty Erica przejmą George Hill i Donte DiVincenzo. Hill gra w tym roku jak natchniony trafiając najlepsze w lidze 53% swoich rzutów zza łuku.

Przed Milwaukee jednak trudny kalendarz. Najpierw spotkają się z Dallas Mavericks, w których jednak występ Luki Doncica stoi pod znakiem zapytania wskutek skręconej kostki w dzisiejszym starciu z Heat. Następnie wielki hit – mecz przeciwko Los Angeles Lakers. Szczególnie w starciu z LeBronem, AD i resztą Jeziorowców przydałby się mini-LeBron:

Źródło: Youtube.com/Milwaukee Bucks