DiVincenzo w Knicks, McDaniels w Raptors i inne podpisy drugiego dnia Offseaosn

DiVincenzo w Knicks, McDaniels w Raptors i inne podpisy drugiego dnia Offseaosn

DiVincenzo w Knicks, McDaniels w Raptors i inne podpisy drugiego dnia Offseaosn
Photo by Thearon W. Henderson/Getty Images

Oprócz Dillona Brooksa trafiającego do Rockets i kilku podpisań zawodników ze swoimi dotychczasowymi klubami, mieliśmy w trakcie ostatniej doby także kilka zmian barw klubowych. Poniżej znajdziecie wszystkie. Wiem, że początek Offseaosn jest trochę chaotyczny, ale śledząc wszystkie teksty i zakładkę Nowinki nie ominie was żaden ruch, gwarantuję.


Donte DiVincenzo zostaje zawodnikiem New York Knicks. Za 4 lata zarobi 50 milionów dolarów. Co ciekawe, DiVincenzo grał w drużynie Wildcats w akademickiej lidze NCAA razem z Jalenem Brunsonem i Joshem Hartem. Zagwarantował on sobie sporą podwyżkę. tego lata zrezygnował z wartej 4,7 miliona dolarów opcji w kontrakcie z Warriors.


Jalen McDaniels (nie mylić z Jadenem McDanielsem), były już zawodnik Sixers, podpisze 2-letnią umowę wartą 9,3 miliona dolarów z Toronto Raptors. Jest to – w moim skromnym mniemaniu – kradzież. McDaniels to defensywny specjalista, którego rola nieco spadła po transferze do Philly, ale w Hornets pokazywał, że potrafi sporo. Ma dłigie ręce, odnajdzie się w Toronto.


Z europejskich parkietów do NBA przybywają chyba dwie największe gwiazdy naszego kontynentu. Sasha Vezenkov, zawodnik Olympiacosu, MVP Euroligi, w końcu, po latach zapowiedzi, trafia do Sacramento Kings. Zarobi on 20 milionów dolarów za 3 lata.

Oklahoma City Thunder z kolei ściągają z Anadolu Efez 29-letniego Vasilije Micicia. Serbski rozgrywający, dwukrotny MVP Euroligi zarobi 23,5 miliona dolarów za 3 lata.


Jeff Green po raz kolejny w swojej karierze zmienia klub. Zmieniał je już tak często, że trudno mu trafić na taki, w którym wcześniej nie grał. Wraca więc do Houston Rockets, gdzie występował w drugiej połowie sezonu 2019/20. Niemal 37-letni już świeżo upieczony mistrz NBA zarobi 6 milionów dolarów za rok gry.


Ty Jerome, były już rozgrywający Golden State Warriors, podpisał dwuletni kontrakt wart 5 milionów dolarów z Cleveland Cavaliers.


Jaxson Hayes trafi do Los Angeles Lakers za roczne minimum. Lakers naprawdę mocno działają w tym Offseason i ściągnęli kilku graczy, których inne drużyny mogły mieć pod przysłowiowym radarem. Hayes nie przebił się w rotacji Pelicans, ale wciąż ma dopiero 23 lata i za minimum może okazac się dobrym zmiennikiem. Fajny ruch.


Pat Beverley trafia do Philadelphii 76ers za roczne minimum. Robi nam się obieżyświat z tego Beverley’a. gdzie by nie trafił, koledzy z drużyny zawsze uważają go jednak za wartość dodaną, więc za minimum na pewno warto.


Dante Exum trafia do Dallas Mavericks za roczne minimum. Wybrany z 5. numerem draftu 2014 zawodnik ostatni sezon spędził w barwach Partizana Belgrad.


Dennis Smith Jr. trafia do Brooklyn Nets za roczne minimum. Ostatni sezon – stosunkowo udany – spędził w Charlotte Hornets.

Jack White trafia do Oklahoma City Thunder za dwuletnie minimum. Zapytasz: Jaki Jack White? Był to w minionym sezonie 25-letni debiutant, który w składzie Nuggets rozegrał 17 meczów.