Max Strus w końcu w Cavaliers, Obi Toppin w Pacers

Max Strus w końcu w Cavaliers, Obi Toppin w Pacers

W pierwszych dniach Offseason doszło do kilku wymian. Dwie z nich wykonali Houston Rockets, by oddać swoją młodzież za Dillona Brooksa. Heat oddali Oladipo do Thunder, a Pistons pozyskali Monte Morrisa z Wizards i Joe Harrisa z Nets. Kolejne dwie odbyły się z udziałem Maxa Strusa i Obi Toppina.


Max Strus – zgodnie z zapowiedziami trwającymi już od niemal dwóch dni – zostanie zawodnikiem Cleveland Cavaliers. Nie podpisał jednak nowej umowy z Cavs. Podpisał ją z Miami Heat, po czym został natychmiast przetransferowany w ramach sign’n’trade.

Max Strus podpisał umowę wartą 63 miliony dolarów na 4 lata. Następnie doszło do trójstronnej wymiany:

Cavs: Max Strus

Heat: 2-rund. pick

Spurs: Cedi Osman / Lamar Stevens / 2-rund. pick

Po co w tej wymianie Spurs? Oczywiście po to, by przejąć kontrakty, które obecnie są nie na rękę ani Heat, ani Cavs. Heat robią sobie miejsce na Damiana Lillarda, więc nie chcą zapełniać sobie listy płac, a Cavs nie stać było na podpisanie Strusa za taką kasę przy utrzymaniu Osmana i Stevensa.


W tegorocznym Offseason solidne ruchy wykonują Indiana Pacers – ewidentnie czują oni, że są na dobrej drodze i po prostu umacniają swoją pozycję. Najpierw podpisali maksymalne przedłużenie z Tyresem Haliburtonem, potem ściągnęli Bruce’a Browna, a teraz pozyskali kolejne wzmocnienia na pozycji, na której mieli największe braki:

Pacers: Obi Toppin

Knicks: 2x drugorund. pick

Cieszę się za Obiego Toppina, że być może w końcu trafi gdzieś, gdzie trener zechce dać mu szansę na rozwinięcie skrzydeł. Tom Thibodeau w Knicks bardzo niechętnie dawał Toppinowi minuty, nawet kiedy w poszczególnych match-upach wypadał on lepiej niż Julius Randle. Czas gry 25-letniego już Toppina w jego trzecim sezonie spadł z 17 do 15 minut na mecz. Zasługuje na więcej i mam nadzieję, że w Indianie dostaje więcej.

Knicks w zamian dostają… Jedno wielkie nic. Zawodnika, którego 3 lata temu wybrali z 8. numerem draftu zamienili na dwa drugorundowe picki. Oczywiscie, Toppinowi po przyszłym sezonie kończy się kontrakt, trzeba by więc zacząć rozmowy o przedłużeniu, a lepiej oddać gracza za dwa picki niż stracić za darmo. No ale wciąż. Dwa drugorundowe picki za gracza z TOP10 draftu?