Dion Waiters w Los Angeles Lakers

Dion Waiters w Los Angeles Lakers

Los Angeles Lakers uzupełniają ławkę rezerwowych. Jeziorowcy postanowili związać się do końca sezonu z Dionem Waitersem.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Lakers od dłuższego czasu poszukiwali dodatkowej pomocy na obwodzie. Nie udało się podczas trade deadline z m.in. Derrickiem Rosem, nie udało się z Darrenem Collisonem, czy Reggiem Jacksonem. Wreszcie jednak Jeziorowcy znaleźli wsparcie w osobie Diona Waitersa, zwolnionego w lutym z Memphis Grizzlies.

Waiters podobno bardzo zaimponował Frankowi Vogelowi podczas indywidualnych treningów, które odbyły się w tym tygodniu. W LA jednak mają ograniczone zaufanie do takich eksperymentów. Zarząd Lakers bowiem zostawił sobie furtkę i w każdym momencie może zwolnić obrońcę, wysyłając zawodnikowi jasny sygnał, że musi utrzymać równie dobrą dyspozycję, jeśli chce pojawić się w playoffs.

To zatem najprawdopodobniej jest ostatnia szansa dla Diona na odbudowę koszykarskiej kariery, przynajmniej w NBA. Jak to często bywa w takich przypadkach, talentu mu absolutnie nie brakuje. Problemem jest trudny charakter i złe decyzje życiowe zawodnika, jak choćby niechlubne przedawkowanie żelków z THC.

Jeśli jednak Waiters ogarnie się w Mieście Aniołów, Lakers zyskają bardzo solidnego strzelca, który nie boi się grać pod presją i brać na siebie odpowiedzialności w ofensywie w razie potrzeby.

Czy jednak Dion wykorzysta swoją ostatnią szansę? Trudno w końcu o lepsze warunki i towarzystwo do odbudowy formy.

Źródło: Youtube.com/Bleacher Report