Derrick Rose o krok od New York Knicks

Derrick Rose o krok od New York Knicks

Odejście Derricka Rose’a z Detroit Pistons to już tylko kwestia czasu, jak podają czołowe amerykańskie media. Według najnowszych doniesień, następnym przystankiem w karierze rozgrywającego najprawdopodobniej będzie Nowy Jork.

Jak informuje Shams Charania z The Athletic, zarząd Pistons i przedstawiciele Rose’a zgodzili się, że wymiana będzie najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych. Cele obu stron nie pokrywają się w żadnym stopniu. W Detroit myślą o przyszłości i rozwoju młodzieży, a 32-letni Derrick chciałby jeszcze powalczyć o coś więcej niż wysoki pick w drafcie.

Rose pokazał tym sezonie, że wciąż ma wiele do zaoferowania. Co prawda nie zagrał on w ostatnich 3 spotkaniach Detroit, lecz wcześniej zdążył pokazać się z bardzo dobrej strony notując w tym sezonie średnio 14 pkt i 4 zb w 23 minuty spędzane na boisku.

Skoro odejście jest już przesądzone, to gdzie w takim razie trafi Rose? Jakiś czas temu informowaliśmy o zainteresowaniu LA Clippers, lecz LAC nie są w stanie zaoferować zbyt przekonującego pakietu. Dlatego też, według źródeł Yahoo, faworytem do pozyskania rozgrywającego są obecnie NY Knicks.

Pistons oczekują w zamian zawodnika oraz picku w drafcie. Pierwsze doniesienia wskazują na zainteresowanie Tłoków Dennisem Smithem Jr i Frankiem Ntilikiną. Niewykluczone zatem, iż wkrótce do Detroit zawita jeden z nich.

Dla Rose’a byłby to powrót do Nowego Jorku, gdzie występował w sezonie 2016/17. Wtedy jednak w Knicks nie było Toma Thibodeau, z którym Derrick zawsze świetnie się dogadywał. Z Derrickiem w składzie szanse Knicks na awans do tegorocznych playoffów powinny tylko wzrosnąć.

YT: Brenthoops