DeRozan rozwiąże problemy Magic?

DeRozan rozwiąże problemy Magic?

Już wkrótce DeMar DeRozan może wrócić do wschodniej konferencji. Poważnie zainteresowani obrońcą są bowiem Orlando Magic.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Taki scenariusz przedstawił Kevin O’Connor z portalu The Ringer. Zdaniem dziennikarza, Orlando usilnie szuka na rynku transferowym kogoś, kto pomoże poprawić ich, najgorszą w całej lidze, ofensywę. Swoje oczy zwrócili właśnie w kierunku Teksasu.

DeRozan na starcie sezonu wygląda znakomicie. Jego 20 pkt na 51% skuteczności z całą pewnością przydałoby się Magikom. Tym bardziej, że w ostatnich latach, DeMar mocno rozwinął się także jako kreator gry, notując średnio ponad 5 asyst na spotkanie. W ten sposób mógłby wspierać na rozegraniu Markelle’a Fultza, przed którym wciąż dużo pracy. Szansa jest o tyle większa, że w San Antonio nikt nie planuje walczyć z jakąś specjalną zaciekłością o zatrzymanie DeMara.

Pod koniec października informowaliśmy o tym, że strony są dosyć dalekie od porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu. O’Connor potwierdza te doniesienia, dodając, że nikogo w lidze nie zdziwiłoby rychłe rozstanie pomiędzy Spurs i DeRozanem, szczególnie w obliczu dobrej postawy takich zawodników jak Bryn Forbes, czy Derrick White.

Oczywiście jednak w Teksasie potrafią robić interesy i nie zamierzają oddawać swojego najlepszego zawodnika po promocyjnej cenie. Problem Orlando leży w tym, że nie bardzo mają co zaoferować w zamian. Poza Jonathanem Isaakiem (który jest nie do ruszenia) nikt szczególnie nie imponuje na Florydzie, na pewno nie na tyle, żeby oddawać za niego gracza kalibru All-Star.

Tymczasem niezależnie od plotek transferowych, DeRozan kontynuuje bardzo dobrą grę w tym sezonie, chociaż Ostrogi po świetnym starcie trochę zwolniły tempa i z bilansem 5-6 spadły już na 9 miejsce w konferencji.

https://www.youtube.com/watch?v=Y2K5Bv38OPk

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins