DeMar DeRozan odejdzie z San Antonio?

DeMar DeRozan odejdzie z San Antonio?

DeMar DeRozan był pewnego rodzaju nagrodą pocieszenia dla Spurs przy okazji przymusowego pożegnania z Kawhi Leonardem. Wiele wskazuje na to, że bardzo krótkotrwałą.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Jak informują amerykańscy dziennikarze na czele z Samem Amickiem z USA TODAY, DeRozan i San Antonio mają bardzo odmienne wizje dalszej współpracy:

„Źródła blisko klubu potwierdziły, że obie strony prowadzą od jakiegoś czasu negocjacje w sprawie nowego kontraktu, lecz różnice dzielące DeRozana i Spurs są bardzo duże.”

Na ten sezon DeMar ma opcję zawodnika wynoszącą niemal 28 milionów dolarów. W lipcu jednak zostanie wolnym agentem i nie jest tajemnicą, że będzie oczekiwał wysokiego i najlepiej długoletniego kontraktu. Dla 30-letniego obrońcy to prawdopodobnie ostatnia szansa w tej lidze na sowitą i gwarantowaną wypłatę. Spurs co prawda chętnie zatrzymają jeszcze w składzie DeRozana, lecz na korzystnych dla siebie warunkach. One oznaczają przede wszystkim krótki (1 lub 2 sezony) kontrakt o rozsądnej wysokości.

DeRozan pozostaje jednym z liderów San Antonio, lecz w San Antonio już patrzą w przyszłość. A ta na pozycjach obwodowych prezentuje się naprawdę obiecująco. Dejounte Murray, Bryn Forbes, Derrick White czy Lonnie Walker – każdy z tych graczy ma potencjał, który w Teksasie będą chcieli wykorzystać lepiej niż grając za plecami przepłaconego DeMara.

Problemy w negocjacjach nie przeszkadzają zawodnikowi w bardzo dobrej grze. Jak dotąd DeMar notuje 22 pkt i 5 zb na mecz, a Ostrogi nie przegrały jeszcze żadnego meczu w tym sezonie. Ostatnio bardzo blisko byli Blazers, lecz 27 punktów DeRozana mocno im przeszkodziło w odniesieniu zwycięstwa:

https://www.youtube.com/watch?v=e1uCFmVFalM

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins