DeAndre Jordan środkowym LA Lakers

DeAndre Jordan środkowym LA Lakers

DeAndre Jordan środkowym LA Lakers
Photo by Emilee Chinn/Getty Images

Nie potrwa długo przygoda DeAndre Jordana z Detroit Pistons. Środkowy, który zaledwie wczoraj został oddany do Michigan zostanie wykupiony, a następnie dołączy do Los Angeles Lakers.

Odkąd tylko pojawiły się informacje o rychłym odejściu Jordana z Brooklyn Nets, LA Lakers momentalnie stali się faworytem do przejęcia centra. Wczorajsza wymiana pomiędzy Pistons, a Nets nic w tej kwestii nie zmieniła. Władze Tłoków dały jasno do zrozumienia, że nie wiążą przyszłości z DeAndre i zamierzają wykupić jego kontrakt. Jordan zgodził się, poświęcając w tym celu 4 miliony z 20, jakie gwarantowała mu umowa. Następnie bez problemów doszedł do porozumienia z Robem Pelinką, zgadzając się na jednoroczny kontrakt za minimum dla weterana tj. 2,6 mln dolarów.

Mając 33 lata na karku i 13 sezonów w NBA w nogach, Jordan jest idealnym kandydatem, aby wzmocnić Jeziorowców tego lata. Władze LAL jasno stawiają na doświadczenie, któremu DeAndre (57 spotkań w playoffach) nie można odmówić. Środkowy najlepsze lata ma już jasno za sobą, jednak za minimalne pieniądze to żadne ryzyko. Może Jordan ma jeszcze coś do pokazania, czego nie prezentował dotychczas? Osobiście uważam, że w najlepszym wypadku jego historia w LAL będzie bliźniaczo podobna do Andre Drummonda w zeszłym sezonie.