Davis podał listę drużyn, z którymi podpisze przedłużenie

Davis podał listę drużyn, z którymi podpisze przedłużenie

Anthony Davis dosyć długo milczał na temat swojej sytuacji, jednak coraz więcej informacji wychodzi na światło dzienne. Teraz AD podał listę zespołów, z którymi przedłuży kontrakt.

Anthony Davis poinformował właśnie zarząd Pelicans, z jakimi drużynami NBA najlepiej im będzie prowadzić negocjacje. Gwiazda Pelicans zadeklarowała, że przedłuży kontrakt z zaledwie czterema klubami w całej lidze. Jakimi?

Są to Los Angeles Lakers (co za niespodzianka!), New York Knicks, Los Angeles Clippers i Milwaukee Bucks. Na liście nie znaleźli się Boston Celtics, co potwierdza tylko ostatnie komentarze ojca zawodnika na temat Celtów.

Według informacji podawanych przez dziennikarzy, nie ma zdecydowanych faworytów w tym wyścigu, chociaż najmniejsze szanse daje się Knicks.

NYK nie bardzo mają kogo obecnie zaoferować (Pels podobno odrzucili transfer za Porzingisa), a i sam Davis raczej nie chciałby pół roku spędzić w tankującym zespole, czekając na offseason i przyjście drugiej gwiazdy.

Milwaukee Bucks wydają się być niezwykle intrygującym zespołem. Giannis i AD w jednym zespole, razem z Budenholzerem na ławce? Nawet Warriors mieliby problemy ze snem przy takiej dwójce liderów Bucks. Kozły jednak do tej pory nawet nie podjęły próby pozyskania Davisa. Zdaniem Wojnarowskiego, bardzo ciężko będzie Milwaukee zorganizować jakąś dobrą ofertę:

Na liście są jeszcze nieco zapomniani w ostatnim czasie Clippers, którzy także będą dysponować wielkimi pieniędzmi latem, a ich zespół pokazuje, że bez wielkich gwiazd jest w stanie nawiązywać walkę w trudnej konferencji zachodniej. Ciężko jednak wykombinować satysfakcjonującą ofertę dla Pelicans spośród składu Clippers. Z drugiej strony, Jerry West nie takie sztuczki już robił (głównie dla Lakers), więc może i teraz coś wyczaruje?

Niezmiennie zostają także Lakers, czyli największy faworyt, który jednak musi wymyślić coś lepszego niż pierwotnie (paczka Kuzma, Ball, Beasley, Rondo i pick w pierwszej rundzie). Czy ich kolejna oferta zadowoli Pels? Czy może ktoś sprzątnie im sprzed nosa ich upragnione wsparcie dla LeBrona?

Źródło: Youtube.com/House of Highlights