Wesley Matthews wkrótce zmieni klub

Wesley Matthews dopiero co przyszedł do Nowego Jorku, a już wkrótce wyląduje gdzieś indziej. Zainteresowanych nim jest bowiem sporo klubów.

Wesley Matthews nigdy nie był w planach New York Knicks. Nowojorczycy zamierzają wykorzystać jego spadający kontrakt, żeby wyczyścić salary cap i zrobić miejsce dla dwóch maksymalnych kontraktów tego lata. Możemy być zatem pewni, że już wkrótce, rzucający obrońca zamelduje się gdzieś indziej.

Jak donoszą zgodnie Marc Berman z New York Post i Marc Stein z New York Times, Knicks otrzymali wiele zapytań dotyczących swojego nowo pozyskanego weterana. Oczywiście zarząd klubu z Nowego Jorku w pierwszej kolejności zamierza szukać korzystnej wymiany, aby pozyskać chociażby wybór w drafcie. Zważywszy jednak na wysokość kontraktu Wesleya, niemal pewnym jest, że zostanie on wykupiony i dołączy do nowego zespołu za minimalną pensję. Gdzie pójdzie Matthews?

Według Steina, Knicks otrzymali już telefony od Philadelphii 76ers, Houston Rockets, Golden State Warriors, Toronto Raptors i Oklahomy City Thunder. Jak widać zatem niemal wszyscy kandydaci do najwyższych laurów w tym sezonie obrali na celownik Wesleya.

Oczywiście nie można się temu dziwić. Matthews to doświadczony zawodnik, który w zespole mistrzowski może znakomicie spełniać rolę 3&D. Każdy z wyżej wymienionych zespołów z pewnością dużo skorzysta na podpisaniu Wesleya. Nie wiadomo, w jakim kierunku skłania się sam zawodnik, ale będzie miał w czym wybierać.

O swoich odczuciach na temat transferu cała trójka wypowiedziała się przed meczem z Memphis. Wszystko wskazuje na to, że niedługo Wes będzie przechodził przez podobny proces, już w innym zespole:

Źródło: Youtube.com/MSG Networks