Danny Ainge przeszedł zawał serca

Danny Ainge przeszedł zawał serca

Zgodnie z udostępnionymi przed chwilą informacjami na oficjalnych mediach społecznościowych Boston Celtics, generalny manager Boston Celtics Danny Ainge doznał tej nocy zawału serca.

Na szczęście dalsze doniesienia nie wskazują na zagrożenie życia – Ainge mógł liczyć na natychmiastową pomoc medyczną i zgodnie z podaną przez klub informacją, powinien szybko wrócić do zdrowia. Zdarzenie miało miejsce jeszcze w Milwaukee, gdzie Boston Celtics rozegrali dwa pierwsze mecze półfinału konferencji przeciwko miejscowym Bucks. Podobno jednak po południu ma zostać odesłany do domu – według doniesień czuje się znacznie lepiej.

Danny Ainge skończył w tym roku 60 lat – jako pracownik zarządu Celtics pracuje już od 2003 roku i w lidze cieszy się powszechnym uznaniem. To między innymi on jest odpowiedzialny za uformowanie pamiętnego, mistrzowskiego składu z Piercem, Garnettem i Allenem. To on również przeprowadził legendarną wymianę z Brooklyn Nets, w której za będących już w końcowym etapie kariery gwiazdorów pozyskał niesamowitą ilość picków w drafcie, które sprawiły, że Boston dziś walczy o Finały NBA, a Nets dopiero wygrzebują się z wieloletniego marazmu. Przed objęciem posady managera był m. in. komentatorem w stacji TNT, przez trzy sezony trenował Phoenix Suns, a w latach 1981-1995 sam biegał po parkietach jako zawodnik, między innymi w barwach Bostonu.

źródło:YouTube/Larry Legend