Derrick Rose wzmocni Detroit Pistons

Derrick Rose wzmocni Detroit Pistons

A więc jednak nie Chicago. Derrick Rose nie wróci do swojego rodzinnego miasta, przynajmniej jeszcze nie teraz. Rozgrywający porozumiał się natomiast z Detroit Pistons.

Marzenia chyba wszystkich fanów Chicago Bulls ostatecznie nie doszły do skutku. Derrick Rose nie stanie się na powrót zawodnikiem Byków. Zawodnik dogadał się z Detroit Pistons i przez najbliższe dwa lata będzie reprezentował barwy Tłoków. W tym czasie zarobi 15 milionów dolarów.

Rose ma za sobą zdecydowanie najlepsze rozgrywki od czasu feralnych kontuzji. Nie tylko świetnie odnalazł się w barwach Minnesoty, ale stał się jednym z kandydatów do nagrody Rezerwowego Roku. Ponadto pobił także swój punktowy rekord kariery w meczu przeciwko Jazz, zdobywając 50 punktów. Jego powrót do regularnej i dobrej gry, był jedną z najpiękniejszych historii zeszłego sezonu.

Z tego też powodu wielu fanów liczyło na kontynuację tej historii i nostalgiczny powrót do Chicago. Takie rozwiązanie byłoby nie tylko pięknym dopełnieniem losów gracza, ale także realnym wzmocnieniem dla Byków, którzy mają problemy na jedynce. Sam Derrick także był otwarty na taką możliwość. Ostatecznie jednak, Tłoki uprzedziły Bulls i jako pierwsze porozumiały się z rozgrywającym.

W Detroit Rose może także liczyć na sporo minut jako zastępstwo dla Reggiego Jacksona i walkę o playoffy (czego nie dałoby mu Chicago). Może w takim razie za dwa lata uda się zobaczyć Derricka w czerwonych barwach.

Źródło: Youtube.com/NBA