Damian Lillard przejdzie operację brzucha – może opuścić resztę sezonu!

Damian Lillard przejdzie operację brzucha – może opuścić resztę sezonu!

Jak donosi Brian Windhorst z ESPN, Damian Lillard planuje w najbliższym czasie operację swojego przewlekłego urazu brzucha. Trener Chauncey Billups ogłosił wcześniej, że Lillard nie pojedzie z zespołem na liczącą 6 meczów trasę wyjazdową – do końca tygodnia ma odbyć konsultacje lekarskie.

Blazers nie ogłaszają, że Lillard wypada do końca sezonu. Sam fakt przejścia operacji wykluczy go na minimum 6-8 tygodni, do czego należałoby doliczyć czas, który Blazers zapewnią mu, by wrócił do pełni formy… oraz być może czas, którego klub będzie w takim wypadku potrzebował, żeby przytankować po wysoki numer w drafcie. Blazers z bilansem 16-24 zajmują obecnie 10. miejsce w konferencji zachodniej, znajdując się na granicy awansu do turnieju Play-In. Kolejne potencjalne 2 miesiące bez Lillardsa mogą tę pozycję jeszcze pogorszyć. Powrót Lillarda w połowie marca mógłby już najzwyczajniej w świecie nie mieć dla Blazers sensu. Jeśli więc do operacji dojdzie, może to oznaczać nawet koniec sezonu dla Dame-Dolli.

Swój ostatni jak dotychczas mecz w tym sezonie Damian Lillard rozegrał 31 grudnia. Z przewlekłymi problemami z mięśniami brzucha zmaga się jednak znacznie dłużej – pierwsze oznaki widzieliśmy już latem w czasie Igrzysk Olimpijskich, a sam zainteresowany przyznawał, że ten przewlekły problem dręczy go już od dwóch lat. Wydaje się nie być przypadkiem, że Lillard trafiał w tym sezonie najgorsze w karierze 40,2% z gry i najgorsze w karierze 32,4% za trzy.

YT/NBA