Dagger Butlera i trzecia z rzędu porażka Warriors, Nets przegrywają bez trenera

Kevin Durant opowiedział o tym, jak dowiedział się o zwolnieniu trenera Steve’a Nasha. Przebudził się z drzemki i stało się. Jak twierdzi, był w szoku. Nie żeby w wakacje sam naciskał na zarząd, by zmienić trenera:

CHI – BKN – 108:99
GSW – MIA – 109:116
ORL – OKC – 108:116
MIN – PHX – 107:116

Mi udało się poprawnie wytypować wyniki wszystkich czterech meczów tej nocy. Myślisz, że też dałbyś radę? Sprawdź się w naszej Lidze Typerów – poświęć codziennie kilkanaście sekund na typowanie i co tydzień za darmo walcz o nagrody:

Zwolnienie trenera Steve’a Nasha nie przyniosło natychmiastowego efektu. Tymczasowy trener Jacque Vaughn, który jest tymczasowym trenerem Nets już po raz drugi (wcześniej wskoczył po zwolnieniu trenera Atkinsona), mógł liczyć na wygraną tylko przez trzy kwarty. Brooklyn jeszcze na zakończenie trzeciej odsłony prowadził różnicą 5 oczek, natomiast ostatnia kwarta odwróciła losy meczu. Ostatnie 12 minut Bulls wygrali aż 31:19, a 20 ze swoich 29 punktów zdobył w tej części Zach LaVine:

Golden State Warriors nie mają najbardziej udanego tournee po wschodnim wybrzeżu. Po porażkach z Hornets i Pistons, teraz przyszła porażka z Miami Heat. Tym samym Warriors z bilansem 3-5 zajmują odległe, 12. miejsce na zachodzie. Mecz był wyrównany jeszcze w połowie czwartej kwarty, ale końcówka należała do gospodarzy. Jimmy Butler tym rzutem zamknął temat:

Butler zagrał dobry mecz na 23 punkty, 6 zbiórek i 8 asyst, ale najlepszym strzelcem okazał się Max Strus z dorobkiem 24 punktów. Gość jest bardzo potrzebnym temu zespołowi strzelcem z ławki:

Steph Curry grał dobre zawody, ale nie pomogło to w obliczu zaledwie 9 punktów i skuteczności 3/10 Jordana Poole’a. Curry skończył natomiast z triple-double złożonym z 23 punktów, 13 zbiórek i 13 asyst. Momentami się po prostu bawił:

BAM!:

Phoenix Suns ograli Minnesotę Timberwolves, a Chris Paul z dorobkiem 15 punktów i 12 asyst w końcu przekroczył barierę 21 tysięcy oczek. Zajmuje obecnie 43. miejsce w tabeli wszechczasów, a przed nim jest tylko czterech aktywnych graczy: LeBron, Durant, Harden i Westbrook. Jest jeszcze Melo Anthony, ale on może nie mieć już szansy na poprawienie swojego wyniku:

Podczas gdy Devin Booker miał problemy ze skutecznością i skończył z dość skromnym dorobkiem 18 punktów, najlepszym strzelcem był Cameron Johnson, który trafiając 7/11 za trzy uzbierał 29 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty i 3 przechwyty:

YT/ESPN

Shai Gilgeous-Alexander poprowadził Thunder do kolejnego zwycięstwa, tym razem nad Orlando Magic. To już trzecia wygrana Thunder z rzędu i z bilansem 4-3 zajmują oni niezłe ósme miejsce. Shai przeciwko takiej sobie obronie Magic uzbierał 34 punkty i 6 asyst: