Cunningham: Jestem najlepszym debiutantem w tym roku

Cunningham: Jestem najlepszym debiutantem w tym roku

Choć być może ciężko w to uwierzyć to minęliśmy już połowę sezonu NBA. Na tym etapie rozgrywek w decydującą fazę wkraczają zmagania o nagrody indywidualne w tym także o tytuł Debiutanta Roku. Dla wielu pewniakiem do tego wyróżnienia jest Evan Mobley z Clevelnd Cavaliers, lecz coraz więcej uznania zyskuje także Cade Cunningham. Rozgrywający Pistons postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Cunningham udzielił ostatnio wywiadu portalowi Bleacher Report w którym na pytanie o nagrodę Rookie of the Year odparł wprost:

„Z całą pewnością jest to mój cel i uważam, że jestem najlepszy spośród wszystkich debiutantów. Zdobycie tej nagrody potwierdziłoby zatem ten stan rzeczy zarówno dla mnie, jak i dla całego koszykarskiego świata. Co prawda wychodząc na parkiet nie myślę o ROTY, ani o żadnych innych wyróżnieniach indywidualnych, lecz na pewno dobrze byłoby mieć taką nagrodę na koncie.”

Cade Cunningham

Cunningham rozkręcał się powoli. Kiedy już jednak złapał rytm, to udowodnił, iż Pistons nie popełnili wielkiego błędu stawiając właśnie na niego. Średnie 15/5/5 wyglądają obiecująco. Jeszcze większą nadzieją napawać może fakt, iż już teraz rozgrywający zdobywa więcej punktów w izolacjach niż tacy gracze jak Trae Young, czy Luka Doncic. Dobra gra Cade’a odciska również piętno na całym zespole. W styczniu Pistons mają bilans 6-5, lepszy niż Bulls, Warriors, Bucks czy Nets. Co prawda w wyścigu po Rookie of the Year, sukcesy zespołowe nie są zwykle brane pod uwagę, ale wpływ na zwycięstwa swojej drużyny na pewno nie przeszkadza.

YT: NBA

Problemem Cunninghama jest jeszcze lepsza postawa Evana Mobleya. Podkoszowy Cavaliers notuje 15 pkt 8 zb i niemal 2 blk na mecz. Co więcej, defensywne talenty Mobleya już teraz stawiają go na górnej półce w tej kategorii w całej NBA. Nawet wpływ na wyniki zespołu stoi po stronie skrzydłowego Cavs.

Cunninghamowi zostało jeszcze kilkadziesiąt spotkań, aby poprawić swoje notowania w wyścigu po tytuł Rookie of the Year. Czy jednak wystarczy to na pokonanie świetnie dysponowanego Mobleya?