CJ McCollum nowym analitykiem ESPN

CJ McCollum nowym analitykiem ESPN

Tegoroczne Finały NBA właśnie zyskały nowego nowego analityka, który przybliży kibicom niuanse kolejnych pojedynków na najwyższym poziomie. Jak poinformowały władze ESPN, ich szeregi zasili obrońca New Orleans Pelicans, CJ McCollum.

O zawartej umowie stacja poinformowała wczoraj wieczorem. CJ będący na co dzień nie tylko zawodnikiem, ale i prezydentem Związku Zawodników NBA, podpisał kontrakt na mocy którego skomentuje nie tylko tegoroczne Finały, ale także pojawi się na Lidze Letniej oraz kilku meczach w sezonie regularnym. Ponadto McCollum planuje również nowy podcast na łamach ESPN.

Taka decyzja ze strony medialnego giganta nie powinna stanowić zaskoczenia. CJ od jakiegoś czasu zaliczał epizody w ESPN i widać było, że dobrze się czuje przed kamerami. Dodatkowo, jako jedna z nielicznych gwiazd NBA ma ku temu także kwalifikacje. McCollum ukończył bowiem Uniwersytet Lehigh z dyplomem z dziennikarstwa.

„Jestem podekscytowany możliwością zaprezentowania mojej perspektywy, którą uważam za unikalną z powodu mojej szerokiej wiedzy na temat tej gry, którą zyskałem przez 9 lat spędzonych na parkietach NBA. To niezwykła okazja, aby wykorzystać moje umiejętności dziennikarskie na największej możliwej scenie pośród tylu świetnych profesjonalistów, jacy pracują w ESPN. To naprawdę spełnienie moich marzeń.”

CJ McCollum

Tym samym CJ wpisuje się w panujący ostatnimi czasy trend, w którym wciąż aktywni zawodnicy (i zawodniczki) pracują także w telewizji. Przed McCollumem na podobnych zasadach do ESPN dołączył Draymond Green, czy skrzydłowa Los Angeles Sparks, Chiney Ogwumike.

YT: New Orleans Pelicans