Christian Wood wyleczony!

Christian Wood wyleczony!

Wreszcie docierają do nas dobre wieści zza Oceanu w sprawie epidemii koronawirusa. Jeden z pierwszych zarażonych zawodników, Christian Wood został wyleczony.

Wood poinformował o swoim stanie zdrowia za pośrednictwem swego agenta, Adama Pensacka. Pensack w rozmowie ze stacją WXYZ-TV, potwierdził, że zawodnik Pistons czuje się znakomicie i jest w pełni wyleczony. Zawodnik wciąż pozostaje w izolacji i pod opieką lekarzy, lecz po przejściu ostatniej serii testów zaplanowanej na dzisiaj, jego status powinien zostać oficjalnie potwierdzony.

Wood był trzecim graczem ligi po gwiazdach Utah Jazz, Rudym Gobercie i Donovanie Mitchellu, u którego potwierdzono obecność koronwirusa. Szczęśliwie u Christiana przebieg choroby postępował bardzo łagodnie i po niespełna dwóch tygodniach (zdiagnozowany został 14 marca) jako pierwszy wraca do zdrowia. W znacznie gorszej sytuacji jest pacjent zero, czyli Rudy Gobert. Środkowy Jazzmanów skarżył się na utratę węchu i smaku. Według WHO w ostrzejszych przypadkach, choroba może trwać od trzech do nawet sześciu tygodni.

Teraz czekamy na informacje o kolejnych wyleczonych w NBA. Nie tylko w Utah, ale także w Bostonie, Los Angeles, czy na Brooklynie.

Źródło: Youtube.com/Palace Pistons