Celtics, Hornets i Nets pracują nad trójstronną umową!

Celtics, Hornets i Nets pracują nad trójstronną umową!

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Celtics, szukają trójstronnej wymiany z udziałem Kyrie Irvinga, Kemby Walkera i Terry’ego Roziera.

Już wiemy, że Kyrie Irving wybrał Nets, Kemba Walker Celtics, a Terry Rozier został przez Boston odpuszczony. Z początku wydawało się, że to trzy oddzielne ruchy na rynku wolnych agentów. Jako że rynek oficjalnie się jeszcze jednak nie rozpoczął, żadne oficjalne oświadczenia nie zostały podpisane, więc zespoły jak i gracze wciąż mają swobodę działań. Skoro zawodnicy określili już swoje potrzeby, do gry wkraczają zespoły które dołożą wszelkich starań, by przetasowania w rotacji były możliwie najbardziej opłacalne.

Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Celtics postarają się zaaranżować potrójną wymianę, tak by Kemba trafił do Celtics, Kyrie do Nets, a Rozier do Hornets – wszyscy na zasadzie sign and trade. Według Woja Celtics liczą, że w ten sposób uda im się otworzyć w salary cap tzw. mid-level exception, dzięki któremu podpiszą jeszcze kogoś na rynku. Przed największą szansą stoją oczywiście Hornets, którzy w zamian za podpisanego na maksymalnej umowie Walkera dostać będą musieli w zamian coś więcej niż sam tylko Terry Rozier.

Znalezienie sensownej trójstronnej wymiany nie należy do łatwych, ale jeśli ktoś na świecie jest w tym dobry, to managerowie klubów NBA. Dziś o godzinie 18 czasu amerykańskiego, a o północy naszego lokalnego czasu oficjalnie rozpoczyna się offseason – wolni agenci stają się wolnymi agentami, a kluby mogą podpisywać z nimi kontrakty. Kiedy tylko przyjdzie odpowiedni moment, z pewnością dowiemy się jak wszystkie trzy strony postanowią rozwiązać tę sprawę. O ile oczywiście uda się ją polubownie rozwiązać – jeśli nie, zawodnicy po prostu podpiszą umowy z wybranymi przez siebie klubami.

https://www.youtube.com/watch?v=7KHPFeLAuWk

źródło:YouTube/FreeDawkins