Celtics dają Tacko Fallowi gwarantowany kontrakt!

Celtics dają Tacko Fallowi gwarantowany kontrakt!

Tacko Fall robi furorę w czasie tegorocznego preseason – jest na tyle dobry, że Boston Celtics postanowili zostawić go sobie na dłużej.

Ponad 230-centymetrowy środkowy nie został wybrany w ostatnim drafcie, ale załapał się do składu Boston Celtics na czas obozu przygotowawczego. Podpisał umowę dziesięciodniową, która nie jest gwarantem gry dla klubu – po udanym okresie przedsezonowym zarząd Celtów postanowił jednak przemianować kontrakt na tzw. 'two-way-contract’, na mocy którego Fall zostanie z Celtics na dłużej.

'Two-way-contract’ oznacza, że Tacko Fall spędzi większość sezonu w G-League, grając w Red Claws Maine, klubie filialnym wobec Celtics. W razie potrzeb kadrowych, Boston może jednak 'wypożyczać’ do swojego składu zawodnika, by ten grywał też w NBA. W trzech dotychczasowych meczach w barwach Celtics Fall spędzał na parkiecie średnio po 7 minut, zdobywając w tym czasie 3 punkty, 2,3 zbiórki, 1 asystę, 07 przechwytu oraz 0,7 bloku.

Największe wrażenie Fall robi jednak nie statystykami, czy boiskową prezencją, ale emocjami jakie wzbudza w kibicach zespołu. Ogromny center z miejsca stał się ulubieńcem fanów, którzy entuzjastycznie reagują na każde pojawienie się zawodnika na parkiecie.

źródło:YouTube/House of Highlights