Bucks się nie zatrzymują, 9. z rzędu zwycięstwo Knicks, rekord punktowy Potera Jr.

HOU – DEN – 116:129

Rewanżu Sixers na Bucks nie było! Nie zagrał ani Ben Simmons, nie zagrał Joel Embiid, a pod ich nieobecność Giannis zdobywając 24 punkty, 14 zbiórek i 7 asyst, poprowadził Milwaukee do zwycięstwa 132:94, zbliżając się do drugich w tabeli 76ers na 1,5 meczu:

YT/NBA Motion

Żeby zatrzymać Giannisa, Seth Curry próbował nawet chwytów zapaśniczych :

Dallas poradzili sobie z Lakers 108:93, a ich najlepszym strzelcem okazał się Dwight Powell, który trafiając 11/12 prób z gry zaliczył 25 punktów i 9 zbiórek:

Łatwo jednak nie było – Pod koniec drugiej kwarty Lakers prowadzili już 54:37. W połowie czwartej kwarty na zegarze widniał remis – na koniec Luka Doncic poprowadził jednak serię 19-4, łącznie w całym meczu notując 18 punktów, 8 zbiórek i 13 asyst:

Co by nie mówić o Andre Drummondzie – nie jest on Marciem Gasolem:

Knicks wygrali 9. z rzędu mecz – tym razem 120:103 przeciwko Raptors. Julius Randle i RJ Barrett łącznie zdobyli 56 punktów i 22 zbiórki:

Derrick Rose z ławki zdobył 19 punktów i 7 asyst:

A nowojorska publiczność jest już na hali, więc Julius Randle usłyszał owacje „M-V-P!”:

39 punktów to nowy rekord punktowy Michaela Portera Juniora, który poprowadził Nuggets do zwycięstwa nad Rockets 129:116:

Nie byłoby jednak tego rekordu punktowego, gdyby nie niewiarygodna liczba asyst rozdanych przez duet Jokic & Campazzo:

McGee got moves!

Niespodziankę sprawili Timberwolves, pokonując Jazz 101:96 – kolejno 24 i 23 punkty zdobyli Towns i Edwards:

Pacers poradzili sobie z Pistons 115:109 po dobrym meczu dwójki liderów – Brogdon i LeVert zdobyli kolejno 26 i 25 punktów:

Heat pokonali Bulls 106:101 w meczu, w którym przynajmniej 20 punktów zdobyło dla nich aż 4 zawodników – najwięcej jednak Duncan Robinson, który trafiając 7/15 za trzy zapisał na swoje konto 23 oczka:

Bulls próbowali jeszcze odrobić straty, ale…

Spurs rozprawili się z Pelicans 110:108 po świetnym meczu DeMara DeRozana na 32 punkty, 7 zbiórek i 8 asyst: