Brooklyn Nets zwalniają trenera Kenny’ego Atkinsona!

Brooklyn Nets zwalniają trenera Kenny’ego Atkinsona!

Zaskakujące wiadomości przychodzą w to sobotnie popołudnie – jak donosi Shams Charania z The Athletic, Brooklyn Nets rozstają się ze swoim dotychczasowym trenerem, Kennym Atkinsonem.

Trenera zazwyczaj zwalnia się, kiedy wyniki zespołu i jego styl gry nie są satysfakcjonujące. Obecnie Nets zajmują dopiero 7. miejsce na wschodzi i rzeczywiście, przed sezonem były apetyty na więcej. Należy jednak mieć świadomość, że kontuzje wykluczają z gry Kevina Duranta i Kyrie Irvinga, a w tym okrojonym kształcie Nets i tak prezentują się nieźle, pokazując szybką, atrakcyjną, nowoczesną koszykówkę. Co więc zadecydowało o zwolnieniu trenera Atkinsona?

Trudno powiedzieć. W tej chwili jedyne znane szczegóły tej sytuacji są takie, że Atkinson odchodzi z Nets 'za porozumieniem stron’. Zespół zdążył już wydać w tej sprawie oświadczenie:

„Po dyskusjach z Kennym o postępach w tym sezonie, wspólnie doszliśmy do wniosku, że zmiana trenera będzie najlepszą decyzją dla zespołu. To byłą niezwykle trudna decyzja, jednakże zarząd wierzy, że była to decyzja w tym momencie niezbędna. Kenny był niezwykle istotny w procesie rozwoju naszych graczy i budowania tożsamości i kultury przez te ostatnie cztery sezony.”

Kenny Atkinson pracował w Nets przez cztery sezony, w czasie których wyciągnął zespół z samego dna, tworząc zespół Playoffowy bez ściągania z rynku dużych nazwisk, bez wysokich numerów w drafcie, za to poprzez zbudowanie ciekawego systemu i rozwój młodych zawodników. Trudno uwierzyć, że zarząd postanowił nagle Atkinsona odsunąć. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości poznamy prawdziwe powody tej decyzji.