Brooklyn Nets dokonują wymiany z Atlantą Hawks

Brooklyn Nets dokonują wymiany z Atlantą Hawks

Jeszcze nie zakończyły się finały, a już mamy przedsmak tego co czeka nas po nich, a mianowicie transferów. Ubiegłego wieczoru Brooklyn Nets dokonali wymiany z Atlantą Hawks.

Brooklyn Nets oddali Allena Crabbe’a, 17 pick tegorocznego draftu i pick pierwszej rundy draftu 2020 (chroniony w loterii) do Atlanty Hawks. W zamian Jastrzębie podarowały im Taureana Prince’a i pick drugiej rundy draftu 2021. Oficjalne ogłoszenie transferu może nastąpić dopiero 6 lipca.

Cóż rzec – dawno nie widziałem tak dobrej wymiany dla jednego zespołu, a tym bardziej dla Nets. Owszem znów handlują swoimi pickami, ale tym razem robią to z głową. Oddając Crabbe’a pozbywają się przede wszystkim jego 18,5 miliona dolarów. W ten sposób nadchodzącego lata będą mieli nawet 66 milionów dolarów wolnych do przeznaczenia na dwie maksymalne umowy, lub 46 milionów dolarów wolnych (wystarczająco na maksa) plus kontrakt D’Lo.

Jednakże, jakby tego było mało Brooklyn zyskał także kolejnego młodego i obiecującego zawodnika. Taurean Prince jeszcze przed startem tego sezonu był określany mianem jednego z najciekawszych zawodników Hawks. Zdaniem niektórych dziennikarzy miał być nawet kandydatem do nagrody MIP. W tym sezonie nie zaliczył może spektakularnego rozwoju, lecz to wciąż zaledwie 25-letni skrzydłowy z potencjałem, dobrą obroną i solidnym rzutem. Ponadto za najbliższe rozgrywki zarobi 3,5 miliona dolarów, a opcja kwalifikacyjna na kolejne wynosi dla niego 4,8 miliona. Nets zatem czyszczą miejsce w salary cap i wyciągają przy tym utalentowanego zadaniowca. Brawo!

Źródło: Youtube.com/DownToBuck

Hawks natomiast dostają Allena Crabbe’a, którego ograniczyły trochę kontuzje w tym sezonie, lecz wciąż może się przydać jako strzelec dystansowy rozciągający grę dla Trae Younga. Najważniejszy jednak dla Jastrzębi będzie ten pick w drafcie. Dzięki tej wymianie Hawks mają obecnie 3 wybory w pierwszej dwudziestce (8, 10 od Dallas i 17 od Nets). Mogą je wykorzystać do dalszych wymian, lub spróbować dodać kolejną porcję talentu do dwójki Young/Collins.