Boston trafia trójki jak w transie, debiuty nowych graczy Celtics i Raptors

Boston trafia trójki jak w transie, debiuty nowych graczy Celtics i Raptors

Drużyna NBA w tym sezonie średnio trafia jakieś 12-13 trójek w meczu. Najlepsi pod tym względem Warriors trafiają 16,6 trójki na mecz. Boston Celtics z kolei, po meczach na 19 i 15 trafionych trójek, znowu zagrali mecz na 20 trafień z dystansu, dając pokaz dochodzenia do czystych pozycji. Było to bowiem 21 trafień na dobrej skuteczności 41,2%. Najwięcej, bo aż 6 z tych 21 trójek, trafił Sam Hauser, który zagrał w pierwszej piątce za nieobecnego Jaylena Browna:

MEM – BOS – 109:119
DET – TOR – 118:119

Celtics znów wygrali, tym razem z Memphis Grizzlies, pomimo słabszego występu Jaysona Tatuma. Lider Bostonu trafił tylko 3/16 z gry na skromne 16 punktów. Na szczęście cała drużyna, jak to się potocznie mówi, 'dowiozła’ i z 9 zawodników, którzy pojawili się na parkiecie, aż 8 zdobyło 10 lub więcej punktów. Najwięcej zdobył ich Derrick White, który oprócz 23 punktów dorzucił 3 zbiórki i 10 asyst:

YT/ZH Highlights

W barwach Celtics zadebiutował Mike Muscala, który z ławki zdobył efektywne 10 punktów i 5 zbiórek:

Typowałeś wygraną Bostonu? Wykorzystaj swoją wiedzę w naszej zabawie w Lidze Typerów! Dziś startuje nowa kolejka – wystarczy założyć konto, codziennie poświęcić kilkanaście sekund na wytypowanie zwycięzców meczów i walczyć tym samym za darmo o nagrody od TOTALbet:

Detroit Pistons pod koniec meczu z Raptors szarpnęli jeszcze, niwelując stratę do minimum, jednak nie wystarczyło czasu by powalczyć o zwycięstwo. Ostatecznie to Toronto wyszło ze starcia zwycięsko, w dużej mierze dzięki występowi Freda VanVleeta na 35 punktów, 3 zbiórki i 8 asyst przy tylko 1 stracie:

YT/ZH Highlights

Kolejny dobry występ zanotował też Pascal Siakam, który uzbierał 28 punktów, 4 zbiórki i 6 asyst:

W barwach Raptors zadebiutował też (tak jakby, już kiedyś tu grał) Jakob Poeltl. Wyszedł w pierwszej piątce, która okazała się bardzo wysokim ustawieniem z Achiuwą, Siakamem i Scottiem Barnesem na pozycji rzucającego obrońcy. Poeltl zdobył co prawda skromne 6 punktów, 5 zbiórek i 3 bloki, ale zanotował też najwyższy w drużynie plus/minus na poziomie +11: