Boogie Cousins wróci jeszcze w tym sezonie?

Boogie Cousins wróci jeszcze w tym sezonie?

Czyżby szykował nam się wielki powrót na parkiety NBA? Według sztabu Los Angeles Lakers, nie można wykluczyć, że do gry wróci w tym sezonie DeMarcus Cousins.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Boogie Cousins miał być jednym z największych wzmocnień LA Lakers tego lata. Niestety, po raz kolejny już w jego karierze, poważna kontuzja mocno pokrzyżowała plany dotyczące środkowego. DeMarcus zerwał więzadła w kolanie podczas letniej gierki i najprawdopodobniej opuści z tego powodu bieżący sezon.

Jednakże, trener Jeziorowców Frank Vogel nie wyklucza powrotu centra w okolicy playoffów, które są absolutnym planem minimum dla tej kadry LAL:

„Jeszcze nie zrezygnowaliśmy całkowicie. Będziemy czekać i uważnie obserwować. W przypadku takich kontuzji, gdzie rehabilitacja jest bardzo długa, musisz podchodzić do tego etapami, miesiąc po miesiącu, sprawdzając, jak przebiega proces. Na ten moment nie wykluczamy jego powrotu jeszcze w bieżących rozgrywkach.”

Wszystko świetnie, tylko czy taki powrót ma jakikolwiek sens? Playoffy to nie jest najlepszy czas na odbudowę formy, uczenie schematów i zgrywanie się z kolegami na parkiecie, a przecież po niemal roku przerwy Boogie potrzebowałby czasu na odpowiednie wejście do drużyny. Wracając zatem na playoffy, czysto sportowo raczej więcej by szkodził niż pomagał, szczególnie w obronie.

Wiemy także, czym się kończą zbyt szybkie powroty na boisko. A pamiętając historię kontuzji Boogiego, zdecydowanie lepiej dla niego skończy się odpuszczenie tego sezonu i spokojna odbudowa latem. Tym bardziej, że Dwight Howard zaczyna wyglądać coraz lepiej, notując dzisiaj z ławki linijkę 16/10/4.

A Wy chcielibyście zobaczyć powrót Boogiego jeszcze w sezonie 2019/20?

Źródło: Youtube.com/SkyDesigns NBA