Adidas kończy współpracę z Johnem Wallem

Adidas kończy współpracę z Johnem Wallem

Kontuzje bardzo sporo kosztują Johna Walla. Nie tylko w aspekcie czysto sportowym, ale jak się okazuje, także finansowym.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Według najnowszych informacji ESPN, Adidas, niemiecki gigant na rynku sportowym, zamierza zakończyć współpracę z Johnem Wallem. Jak poinformował Nick DePaula, strony są już w zaawansowanym stadium negocjacji i wkrótce zostaną dopięte ostatnie szczegóły w sprawie wykupienia 25-milionowego kontraktu rozgrywającego.

Wszystkiemu winne są oczywiście kontuzje. Wall obecną umowę podpisał w styczniu 2018 roku na okres 5 lat i w wysokości 25 milionów dolarów. Od tamtej pory jednak John zdecydowanie więcej czasu spędził w gabinecie lekarzy niż na parkietach NBA, gdzie mógłby promować niemiecką markę. Najpierw przedwcześnie zakończył sezon 2017/18 (uraz kolana), a kolejny sezon skończył w grudniu z kontuzją Achillesa, którego zresztą zerwał jakiś czas później, przekreślając de facto swoje szanse na grę w sezonie 2019/20.

Point guard wejdzie zatem na rynek wolnych agentów rynku obuwniczego. Nie jest to dla niego żadną nowością – po dwóch udanych latach kooperacji z Adidasem (2013-2015), Janek nie dogadał się w prawie przedłużenia kontraktu i w najlepszych latach swej kariery nie był związany z żadną marką obuwniczą. Ostatecznie wrócił do Adidasa, niestety dla firmy, zdecydowanie za późno.

Jak myślicie, gdzie John wzbudzi większe zainteresowanie? na rynku transferowym NBA, czy na rynku obuwniczym?

Źródło: Youtube.com/House of Highlights