Billy Donovan odchodzi z OKC!

Billy Donovan odchodzi z OKC!

Zaskakujące informacje dotarły do nas wczoraj zza Oceanu. Po pięciu sezonach nadszedł czas na zmiany i Billy Donovan nie będzie dłużej trenerem Oklahomy City Thunder.

Kontrakt Donovana upływał z końcem obecnego sezonu, lecz po fantastycznych rozgrywkach w wykonaniu OKC praktycznie pewnym wydawało się jego przedłużenie. Tymczasem, jak donosi Adrian Wojnarowski, obie strony zgodnie zrezygnowały z kontynuowania współpracy. Potwierdził to GM Grzmotów w specjalnym oświadczeniu:

„Od dawna mieliśmy w planach spotkanie i rozmowę na temat przyszłości zespołu. Kiedy sezon się skończył i odbyliśmy rozmowy, jasnym stało się, że nie jesteśmy w stanie obiecać trenerowi kierunku w jakim podąży zespół w najbliższych kilku latach, a Billy, co też jest w pełni zrozumiałe, na tym etapie swojej kariery potrzebuje pewnych deklaracji.”

Innymi słowy, Billy Donovan nie chciał trenować zespołu w trakcie głębokiej przebudowy, jaka nieuchronnie czeka OKC Thunder. Sam Presti doskonale rozumie takie podejście i strony rozeszły się w dobrych relacjach.

Po takim sezonie Donovan na pewno nie będzie mógł narzekać na brak zainteresowania. Poprowadził skazywanych na pożarcie Thunder do siedmiomeczowej batalii z Houston Rockets będąc w finałowej trójce plebiscytu na Trenera Roku. Na rynku nie brak ciekawych drużyn pozostających bez szkoleniowca. Pierwsze doniesienia mówią o zainteresowaniu Pelicans, Pacers i Sixers, lecz czarnym koniem tego wyścigu może stać się Chicago Bulls.

Gdzie najlepiej swoje talenty wykorzysta Billy Donovan?

Źródło: Youtube.com/NBA