Andre Drummond w LA Lakers!

Andre Drummond w LA Lakers!

Andre Drummond w LA Lakers!
fot. Getty Images

Andre Drummond potwierdził spekulacje, które trwały kilka ostatnich dni i zdecydował się dołączyć do Los Angeles Lakers.

O wszystkim poinformował jak zwykle Adrian Wojnarowski na swoim Twitterze:

Andre Drummond był jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników, którzy trafili po trade deadline na rynek wolnych agentów. Zainteresowani środkowym byli Boston Celtics, New York Knicks, LA Clippers, czy Brooklyn Nets. Ci ostatni jednak zgarnęli już wcześniej LaMarcusa Aldridge’a. Dre natomiast zgodnie z wcześniejszymi plotkami dołączył do obecnych mistrzów NBA i tam będzie występował przynajmniej do końca obecnego sezonu.

Andre został wykupiony z Cleveland Cavaliers po tym, jak Koby Altman nie potrafił znaleźć chętnych na transfer środkowego. Zanim jednak Drummond został odsunięty od składu Cavs, zdobywał w tym sezonie średnio 17,5 pkt i 13,5 zb.

To powinno być poważne wzmocnienie dla Lakers, którzy w tym sezonie mają problemy z formacją podkoszową, szczególnie przy coraz słabszym Marcu Gasolu. Tymczasem Drummond zagwarantuje Jeziorowcom przewagę na deskach (niemal 14 zb średnio na mecz w karierze) i doda więcej mobilności pod koszem w porównaniu z Hiszpanem.

Ponadto, chyba wszyscy chcemy zobaczyć jego współpracę na pick&rollu z LeBronem Jamesem po powrocie lidera Lakers do gry.

YT: Golden Hoops