Alvin Gentry dołącza do Sacramento Kings

Alvin Gentry dołącza do Sacramento Kings

Sacramento Kings postanowili wzmocnić swój sztab trenerski, zatrudniając nowego asystenta dla Luke’a Waltona. Zostanie nim zwolniony niedawno z New Orleans Pelicans, Alvin Gentry.

Gentry nowym asystentem Waltona

Gentry zgodził się wczoraj dołączyć do drużyny Kings w roli pierwszego asystenta Luke’a Waltona. Informację tę potwierdzili zarówno Adrian Wojnarowski, jak i Marc Stein z New York Times. Nie podano niestety na jakich dokładnie warunkach została podpisana umowa.

Takie informacje są lekko zaskakujące, bowiem jeszcze kilka dni temu Gentry podobno był blisko podobnej posady w Philadelphii 76ers. Wydawać by się mogło, że praca u boku Doca Riversa i wyzwanie jakie stanowi próba poukładania Sixers byłyby znacznie ciekawszą ofertą niż dołączenie do Kings. Nie wiadomo jednak, ile prawdy było w plotkach o zainteresowaniu Szóstek.

Dotychczasowe sukcesy

Alvin Gentry w świecie trenerów NBA pozostaje obecny bez przerwy od sezonu 1988/89, dzieląc czas pomiędzy rolę asystenta i head coacha. Pierwsze nieśmiałe sukcesy odnosił w Detroit, gdzie wprowadził Tłoki do playoffs w skróconym przez lockout sezonie 1998/99.

Najbardziej zabłysnął jednak w roli pierwszego trenera Phoenix Suns. Zastępując na tym stanowisku Terry’ego Portera, osiągnął największy sukces Słońc ery Steve’a Nasha, awansując z nimi do finałów konferencji w 2010 roku, gdzie musieli jednak uznać wyższość LA Lakers pod wodzą Kobego Bryanta.

Następne sezony nie były już tak udane i w sezonie 2012/2013 Alvin został zwolniony. Po kolejnych dwóch sezonach jako asystent dostał posadę pierwszego szkoleniowca New Orleans Pelicans. Udało mu się wprowadzić Pels do drugiej rundy w 2018 roku, lecz tym razem został pokonany przez Golden State Warriors. Po raz kolejny jednak po sukcesie pojawił się zjazd formy Pelikanów, co zaowocowało zwolnieniem Gentry’ego. Mimo wszystko przez 5 lat pracy w Nowym Orleanie, Gentry ma drugą najwyższą liczbę zwycięstw w historii organizacji i jest jedynym szkoleniowcem tej ekipy mającym pozytywny bilans w playoffs (5-4).

Czy jego ofensywne zagrywki pomogą Sacramento wbić się do playoffów w przyszłym sezonie?

Źródło: Youtube.com/Sacramento Kings