Al Horford odejdzie z Boston Celtics

Al Horford odejdzie z Boston Celtics

Przed Boston Celtics naprawdę trudne lato. Wszystko wskazuje na to, że Kyrie Irving nie będzie jedyną gwiazdą, która opuści zespół tego lata.

Można już oficjalnie powiedzieć, że wielki plan Danny’ego Ainge’a się nie powiódł. Anthony Davis wylądował w zespole największego rywala Celtów, Los Angeles Lakers u boku innego wielkiego adwersarza Celtów, LeBrona Jamesa. Kyrie Irving również odejdzie z drużyny tego lata i to albo do Jeziorowców, albo na Brooklyn kosztem którego Ainge próbował zbudować swoją potęgę. Jakby tego było mało Gordon Hayward, który miał być kluczowym elementem zespołu nie potrafi wrócić do dyspozycji sprzed kontuzji, co w połączeniu z maksymalnym kontraktem nie poprawia sytuacji w Bostonie. Teraz nadszedł ostateczny cios dla Celtów – zespół opuści także Al Horford.

Horford zrezygnował kilka dni z temu z opcji zawodnika na najbliższe rozgrywki wartej 30 milionów dolarów. Początkowo jednak nie miał w planach odejścia z Bostonu. Skrzydłowy chciał podpisać kilkuletnią umowę z niższą niż dotychczas pensją, na co chętnie przystał Danny Ainge. Niestety jednak kiedy przyszło do negocjacji, okazało się, że GM Bostonu oczekuje zbyt wysokich poświęceń ze strony swojego All-Stara. To zaowocowało zerwaniem rozmów i całkowitym wejściem Horforda na rynek wolnych agentów. Skrzydłowy oczekuje podobno 3 lub 4-letniej umowy, lecz nie wiadomo jaka wysokość kontraktu będzie dla niego zadowalająca.

To ruch, który może zmienić plany niejednego zespołu i okazać się kluczowy w kontekście nadchodzącego zespołu. Al pomimo 33 lat na karku to wciąż świetny zawodnik. Jego inteligencja boiskowa, doświadczenie i przede wszystkim umiejętności defensywne mogą być doskonałym wzmocnieniem dla drużyny walczącej o tytuł i jako gracz, który nie bazuje na swojej szybkości i zdolnościach atletycznych nie powinien zejść z pewnego poziomu przez kolejne kilka sezonów.

Oznacza to, że tego lata w Bostonie dojdzie do prawdziwej rewolucji. Ainge stawia wszystko na młodzież i to wokół Tatuma i Browna zamierza budować przyszłość. Nie tak z pewnością sobie wyobrażali sobie ten sezon w Bostonie. Z drugiej strony, GM Celtics znany jest ze swoich drastycznych posunięć i najwidoczniej postanowił szybko i konkretnie się przebudować, a Horford nie był mu w tym procesie niezbędny. Jego 30 milionów już bardziej. Teraz najtrudniejsze zadanie Danny – wymień gdzieś kontrakt Haywarda.

Źródło: Youtube.com/Tomasz Kordylewski