Znamy składy All-NBA Teams!

Znamy składy All-NBA Teams!

NBA postanowiła trzymać się założonego wcześniej scenariusza i ostatnie nagrody za sezon regularny ogłaszała przy okazji kolejnych pojedynków pomiędzy Warriors i Mavs w finałach konferencji zachodniej. Podczas pierwszego meczu poznaliśmy najlepszych debiutantów. Przy okazji drugiego starcia ogłoszono Defensive Teams. Trzeci mecz to nagroda za społeczne zaangażowanie. Dzisiaj natomiast świat poznał 15. najlepszych zawodników sezonu regularnego.

All-NBA First Team

C: Nikola Jokic (Denver Nuggets)

F: Jayson Tatum (Boston Celtics)

F: Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks)

G: Devin Booker (Phoenix Suns)

G: Luka Doncic (Dallas Mavericks)

Do pierwszej piątki, podobnie jak przed rokiem trafił Jokic, kosztem Joela Embiida. Obaj panowie byli dostępni także jako skrzydłowi, lecz głosujący po raz kolejny nie skorzystali z tej możliwości. Tym samym jedynym jednogłośnie wybrany do pierwszej piątki graczem został Giannis Antetokounmpo (pierwszy gracz od 50 lat, który cztery razy z rzędu był jednogłośnie wybierany do pierwszej piątki).

Luka Doncic z kolei stał się czwartym (obok Duranta, Duncana i Zaslofskiego) zawodnikiem z trzema wyborami do All-NBA First Team przed ukończeniem 24 roku życia. Jayson Tatum natomiast to pierwszy Celt od czasu Larry’ego Birda, który trafił do pierwszej piątki. Teraz zarówno Jayson, jak i Devin Booker mogą teraz podpisać super maksymalne przedłużenie kontraktu tego lata, warte 211 milionów dolarów.

To pierwszy przypadek w NBA od sezonu 1954-55 w którym pierwsza piątka NBA złożona jest w całości z zawodników mających 27 lat lub mniej. Liga jest w dobrych rękach.

All-NBA Second Team

C: Joel Embiid (Philadelphia 76ers)

F: DeMar DeRozan (Chicago Bulls)

F: Kevin Durant (Brooklyn Nets)

G: Stephen Curry (Golden State Warriors)

G: Ja Morant (Memphis Grizzlies)

Po raz pierwszy do All-NBA Team załapał się Ja Morant. Rozgrywający jednak liczył chyba na miejsce w pierwszej piątce, albowiem nie był zbyt zadowolony:

All-NBA Third Team

C: Karl-Anthony Towns (Minnesota Timberwolves)

F: LeBron James (Los Angeles Lakers)

F: Pascal Siakam (Toronto Raptors)

G: Chris Paul (Phoenix Suns)

G: Trae Young (Atlanta Hawks)

W trzeciej piątce nie zabrakło weteranów. Chris Paul stał się dzięki temu jedynym obok Kobego obrońcą wybranym do All-NBA w 17. sezonie lub później. LeBron James z kolei znalazł się w tym zestawieniu po raz 18, czym śrubuje swój własny rekord. LBJ jest także pierwszym graczem w historii wybranym w 19. sezonie lub później.

Na przeciwnym biegunie znajdują się Trae Young i Karl-Anthony Towns dla których jest to pierwszy wybór do All-NBA. Trae dzięki temu zarobił sporo pieniędzy. Jego maksymalne przedłużenie kontraktu urosło bowiem do 212 mln (ze 176).

Czy jest ktoś, kto Waszym zdaniem został ewidentnie pominięty w tym zestawieniu? Czy może zamienilibyście kolejność niektórych zawodników?