Sixers są dużym underdogiem w tej serii!
Stawiając na nich za freebet od TOTALbet nie ryzykujesz

4.30
Graj!
Złe wieści dla Sixers – problem z kolanem jest poważniejszy, niż wstępnie zakładano!

Złe wieści dla Sixers – problem z kolanem jest poważniejszy, niż wstępnie zakładano!

Złe wieści dla Sixers – problem z kolanem jest poważniejszy, niż wstępnie zakładano!
Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images

Wygląda na to, że Philadelphia 76ers mają kłopoty. Ich lider, Joel Embiid, opuścił ostatni mecz serii z Nets z lekką kontuzją kolana – potencjalnie skręceniem 1. stopnia. Dziś okazuje się, że sytuacja może być nieco poważniejsza. Jego status na mecz numer 1 serii z Bostonem to „wątpliwy”, a status na kolejne mecze także stoi pod znakiem zapytania.

Uraz, którego Joel Embiid doznał 20 kwietnia w meczu numer 3 przeciwko Nets określano jako „lekkie podkręcenie kolana”. Skręcenie 1. stopnia – jakim miał być ten uraz – zwyczajowo zwalcza się w przeciągu od kilku dni do maksymalnie dwóch tygodni. Od urazu minął ponad tydzień. Według doniesień Shamsa Charanii z The Athletic, w sztabie Sixers zaczyna panować przekonanie, że to może być skręcenie poważniejsze, niż 1. stopnia. Zazwyczaj skręcenie 2. stopnia leczy się od 2 do 4 tygodni, natomiast skręcenie 3. stopnia nawet 4-6 tygodni lub dłużej. Daleko mi do znawcy medycyny, ale wytłumaczył to na Twitterze dr Nirav Pandya, często zabierający głos w sprawach sportowych:

skręcenie ACL 1. stopniauszkodzenie więzadła na poziomie mikroskopowym
skręcenie ACL 2. stopniaczęściowe zerwanie (naderwanie) więzadła
skręcenie ACL 3. stopniapełne zerwanie więzadła

Jeśli uraz jest poważniejszy niż skręcenie 1. stopnia, to jest to bardzo zła wiadomość dla Sixers. Oznacza bowiem, że pod znakiem zapytania stoi pewnie nie tylko występ w pierwszym, ale i w kolejnym meczu (kolejnych meczach?). jego nieobecność w każdym kolejnym starciu to ogromny cios i wykładniczy spadek szans na zwycięstwo w serii. Co więcej, powrót do gry po poważniejszym skręceniu to prawdopodobnie jednocześnie dużo większe ryzyko odnowienia się urazu.

YT/NBA