Zawodnik Raptors wydalony z NBA!

Zawodnik Raptors wydalony z NBA!

Zawodnik Raptors wydalony z NBA!
Photo by Glenn James/NBAE via Getty Images

Jak donosi Shams Charania z The Athletic, zawodnik Toronto Raptors – Jalen Harris – złamał ligowe zasady anty-narkotykowe. Co jednak najważniejsze – według Charanii zostaje on tym samym wykluczony z NBA.

Pojawia się oczywiście pytanie: Co takiego przeskrobał, że reakcja NBA jest tak zasadnicza.

Zdarzały się w historii ligi – zwłaszcza tej stosunkowo nowej, kiedy NBA mocniej zwracała uwagę na kontrolę – że zawodnicy łamali zasady związane z narkotykami. Bywali za to zawieszani, a w razie recydywy nawet na dość długie okresy. OJ Mayo na przykład po kilkukrotnym złamaniu zasad został zawieszony aż na dwa lata. Historia, w której zawodnik zostaje wykluczony bezterminowo jest jednak zaskakująca. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że Jalen Harris za rok dostanie prawo złożenia odwołania, więc droga do gry w lidze nie zostaje przed nim zamknięta na dobre.

Jalen Harris to 22-letni obwodowy, który rozegrał dopiero co swój debiutancki sezon w najlepszej lidze świata. W drafcie 2020 został wybrany z 59 numerem przez Raptors, dla których zagrał 13 meczów. Przez średnio 13 minut na parkiecie zdobywał 7,4 punktu, 1,4 zbiórki i 1,3 asysty, trafiając 50% z gry i aż 47,2% z dystansu. Średnie te są jednak zniekształcone jednym wybitnym występem pod koniec sezonu, kiedy zdobył aż 31 oczek w starciu z Mavericks.

YT/DownToBuck